Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dwie trzecie dorosłych w UK martwi się, że nie stać ich na świąteczny obiad

Według najnowszego sondażu dwie trzecie dorosłych w Wielkiej Brytanii martwi się, że nie będzie ich stać na świąteczny obiad.

W ankiecie, zleconej przez Salvation Army, obliczono koszt świątecznego obiadu na 7,50 funta na osobę, ale – ponieważ ceny żywności wciąż rosną – koszt wzrósł od czasu przeprowadzenia ankiety 22 października.


Zaniepokojenie jest największe wśród osób w wieku 65 lat i starszych – 81% – oraz we wschodniej Anglii – 80%.

Około 16% planuje skorzystać z banku żywności, aby zdobyć produkty na posiłek, a 38% prawdopodobnie zrezygnuje z posiłków, jeśli wystąpią nieoczekiwane wydatki, takie jak zepsuty bojler.

Podpułkownik Salvation Army, Dean Pallant, powiedział: „Boże Narodzenie powinno być okresem radości, a nie smutku”.


„Jeśli tak wielu ludzi martwi się, że nie stać ich nawet na jeden z najważniejszych posiłków w roku, to alarm, że ​​ubóstwo wkrada się coraz bardziej do naszych społeczności”.

Ankieta wykazała również, że 14% ludzi nie może sobie pozwolić na zakup prezentu swoim dzieciom w te święta, a 18% spodziewa się spędzić czas w budynku, który można zwiedzać bezpłatnie – tylko po to, by się ogrzać.

W październiku dane Urzędu Statystycznego pokazały, że prawie połowie dorosłych Brytyjczyków trudno było opłacić rachunki za energię, czynsz lub spłatę kredytu hipotecznego.

Dzieje się tak w kontekście podwyżek podatków i inflacji, która szybko przewyższa płace.


Rzeczniczka rządu powiedziała: „Zdajemy sobie sprawę, że ludzie zmagają się z rosnącymi cenami, dlatego chronimy miliony najbardziej narażonych gospodarstw domowych za pośrednictwem naszego pakietu wsparcia o wartości 37 miliardów funtów, w tym, co najmniej 1200 funtów płatności bezpośrednich i oszczędności gospodarstw domowych na rachunki za energię tej zimy”.

„Narażone rodziny w Anglii są wspierane przez rządowy Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych – który został wzmocniony o 500 milionów funtów – aby pomóc w opłaceniu niezbędnych artykułów” - dodała.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mieszkańcy UK otrzymają 900 GBP dotacji na konto bankowe. DWP ogłosiło datę przelewów
 Czytaj następny artykuł:
Alert energetyczny: Dziś możliwe przerwy w dostawie prądu w UK