Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rekordowa nagroda 200 000 GBP za pomoc w ujęciu zabójcy 9-letniej Olivii z UK

Fundacja Crimestoppers zaoferowała 200 000 funtów nagrody za informacje prowadzące do skazania osób odpowiedzialnych za zamordowanie dziewięcioletniej Olivii Pratt-Korbel w Wielkiej Brytanii.

Jest to największa nagroda w historii brytyjskiej organizacji Crimestoppers.


Wcześniej założyciel i prezes fundacji, Lord Ashcroft, wpłacił 50 000 funtów, ale nagroda została zwiększona po tym, jak prywatny darczyńca zaoferował 100 000 funtów, a biznesmen dorównał do 200 000 GBP.

„Ta sprawa była niesamowicie szokująca, nie tylko dla tych, których bezpośrednio dotyczy, ale także dla Liverpoolu i całego narodu” – powiedział Lord Ashcroft.

„Cieszę się, że dzięki wsparciu prywatnego darczyńcy Crimestoppers może teraz zaoferować rekordową kwotę 200 000 funtów za informacje, które przyczynią się do ujęcia zabójcy Olivii”.

Olivia została zastrzelona 22 sierpnia po godzinie 22:00 w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii po tym, jak 35-letni mężczyzna, ścigany przez napastnika z bronią, wdarł się do jej domu.


Dwóch mężczyzn szło wzdłuż Kingsheath Avenue, kiedy podszedł do nich mężczyzna ubrany w kurtkę i kominiarkę.

Nieznajomy miał pistolet i otworzył do nich ogień. Matka Olivii, Cheryl, otworzyła swoje drzwi, by zobaczyć, co się dzieje.

Jeden z mężczyzn, 35-latek, wdarł się do domu, a tuż za nim szedł strzelec.

Zobacz też:


Strzelec podążył za nim i włożył rękę przez szczelinę w drzwiach, gdy matka Olivii próbowała je zatrzasnąć, wystrzelił na oślep.

Olivia została śmiertelnie postrzelona w klatkę piersiową, gdy stała na dole schodów, podczas gdy jej matka Cheryl została postrzelona w rękę.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
16-latek aresztowany pod zarzutem morderstwa ucznia pod szkołą w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Stawka Living Wage w UK wzrosła do 10.90 GBP za godzinę. Jak to wpłynie na Twoje dochody?