Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W jaki sposób otrzymasz dodatek 400 GBP? Firmy energetyczne w UK wydały ważne oświadczenia

Miliony klientów kilku dostawców energii w UK otrzyma w przyszłym miesiącu pierwszą ratę dodatku w wysokości 400 funtów na konto bankowe.

Dostawcy energii mają swobodę decydowania o tym, w jaki sposób klienci otrzymają rabat na energię.


Zniżka w wysokości 400 funtów przysługuje ponad 29 milionom gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii.

Dodatek będzie automatyczny i będzie składał się z sześciu rat, począwszy od października.

British Gas, EDF Energy, Ovo Energy i Scottish Power zapłacą ten dodatek na konta bankowe klientów, którzy płacą rachunki za pomocą Direct Debit.

Bulb, E.ON i E.ON Next, Shell Energy, Octopus Energ, So Energy, Utilita i Utility Warehouse nie wpłacą rabatu na konta bankowe klientów, zostanie on jednak uwzględniony podczas płacenia rachunku za energię.

Wszystkie gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii otrzymają dodatek w wysokości 400 GBP automatycznie w ratach wypłacanych przez okres sześciu miesięcy.


Jednak to firma energetyczna decyduje, czy udzieli rabatu w formie płatności gotówkowej, czy doładuje go do salda w rachunku.

Które firmy energetyczne płacą rabat bezpośrednio na konta bankowe?

British Gas

Gigant energetyczny British Gas wyjaśnił, że nie będzie udzielał zniżek w rachunkach, a zamiast tego przelewał pieniądze na konta bankowe swoich klientów.

Klienci British Gas korzystający z Direct Debit otrzymają co miesiąc następujące kwoty: 66 GBP w październiku, 66 GBP w listopadzie, 67 GBP w grudniu, 67 GBP w styczniu 2023 r., 67 GBP w lutym i 67 GBP w marcu.

Pieniądze otrzymają bezpośrednio na swoje konto bankowe co miesiąc jako zwrot pieniędzy po dokonaniu płatności, poinformował British Gas.

Zobacz też:


„Na przykład, jeśli Twój Direct Debit wynosi 100 GBP miesięcznie, zapłacisz to, jak zwykle. Kilka dni później na Twoje konto bankowe zostanie wpłacone 67 GBP” – poinformowano.

„Jeśli Direct Debit wynosi mniej niż 67 GBP miesięcznie, powiedzmy na przykład 50 GBP, to otrzymasz 50 GBP na twoje konto bankowe, a pozostałe 17 GBP zostanie wykorzystane jako saldo na Twoim koncie energetycznym” – wyjaśnił British Gas.

Osoby, które płacą gotówką lub czekiem, co miesiąc będą zniżkę na swoje rachunki energetyczne.

EDF

Podobnie jak British Gas, EDF potwierdził również, że jego 5,2 miliona klientów, którzy płacą comiesięcznym Direct Debit, zapłaci swój rachunek jak zwykle.

Następnie otrzymają rabat w gotówce bezpośrednio na swoje konto bankowe.


Płatnicy niekorzystający z polecenia zapłaty zobaczą, że rabat za energię zostanie automatycznie zaksięgowany na ich rachunku energetycznym w pierwszym tygodniu każdego miesiąca.

Osoby korzystające z inteligentnych liczników przedpłatowych automatycznie otrzymają zniżkę za pomocą dodatkowego salda na swoim urządzeniu.

Scottish Power

Klienci Scottish Power będą płacić rachunki w normalny sposób, a następnie otrzymają dodatek w postaci gotówki wpłaconej na konto bankowe.

Ovo Energy

Klienci Ovo Energy (i SSE) otrzymają raty rabatu w wysokości 400 GBP na ich konto bankowe po pomyślnej realizacji comiesięcznej płatności poleceniem zapłaty.

Osoby korzystające z inteligentnych liczników przedpłatowych będą miały automatycznie doliczone rabaty do ich licznika energii elektrycznej.

Które firmy energetyczne NIE zapłacą rabatu bezpośrednio na konta bankowe?


Bulb

Klienci Bulb otrzymają rabat automatycznie, a ich rachunki zostaną odpowiednio zmniejszone.

Osoby korzystające z inteligentnych liczników przedpłatowych otrzymają automatyczne doładowanie licznika.

E.ON i E.ON Next

E.ON potwierdził, w jaki sposób jego 3,8 miliona klientów otrzyma dodatek w wysokości 400 funtów na rachunki za energię.


Osoby, które płacą za pomocą polecenia zapłaty, będą miały odjętą kwotę rabatu z ich miesięcznych płatności.

Shell Energy

Milion klientów Shell Energy otrzyma sześć zniżek odjętych z ich miesięcznych rachunków.

Octopus Energy

Klienci Octopus Energy otrzymają automatyczne zwiększenie salda ich konta energetycznego o 66 funtów w październiku i listopadzie, a następnie 67 funtów między grudniem a marcem.

Saldo automatycznie zmniejszy miesięczne płatności klienta.

So Energy, Utilita, Utility Warehouse 

Firmy te podobnie jak Shell Energy odejmą zniżki od comiesięcznych rachunków za energie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Trzy firmy energetyczne w UK wprowadzają dużą zmianę dla klientów korzystających ze stałych taryf
 Czytaj następny artykuł:
Na tych drogach w Birmingham, kierowcy dostają najwięcej mandatów za przekroczenie prędkości