Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Upały powrócą do Wielkiej Brytanii w przyszłym tygodniu

Ostatnia fala upałów w Wielkiej Brytanii zakończyła się na początku tego tygodnia, przynosząc gwałtowne ulewy, ale prognoza na przyszły tydzień pokazuje, że gorąca pogoda ma jeszcze powrócić.

Według prognoz Met Office obszar wysokiego ciśnienia poruszy się w przyszłym tygodniu po okresie niespokojnej pogody.


Obecnie części Wielkiej Brytanii zmagają się z ochłodzeniem, ulewami i burzami a deszcz padający na bardzo suchą ziemię powoduje ryzyko zalania tych obszarów wodą powierzchniową.

Biuro meteorologiczne twierdzi, jednak, że istnieje sygnał do stopniowego ocieplenia w przyszłym tygodniu, a powrót wysokiego ciśnienia przyniesie w większości kraju stabilną pogodę.

Jednak jak zakłada Met Office, temperatury prawdopodobnie nie osiągną takich samych wartości, jakie osiągnęły podczas fali upałów na początku tego miesiąca.

Dan Rudman powiedział: „Pomiędzy naszymi modelami prognostycznymi istnieje szeroka zgodność co do powrotu do bardziej stabilnych warunków przez większość przyszłego tygodnia, z temperaturami prawdopodobnie powyżej średniej”.


„Chociaż jest za wcześnie, aby podać dokładne dane dotyczące temperatur za tydzień, to wysokie ciśnienie raczej nie spowoduje, że temperatura będzie tak wysoka, jak niedawna fala upałów, ale dla wielu nadal może być zbyt gorąco” - dodał.

Prognoza pogody weather.com pokazuje, że w Birmingham od następnego wtorku nastąpi znaczne ocieplenie, a temperatury osiągną 26 stopni Celsjusza.

Natomiast zgodnie z mapami pogodowymi WX, w ostatnim tygodniu sierpnia temperatury mają wzrosnąć powyżej 30 stopni Celsjusza, co spowoduje trzecią falę upałów w UK.

Upalna pogoda w lipcu spowodowała pobicie rekordu temperatur w historii Wielkiej Brytanii.


19 lipca o godzinie 12.50 termometry na Heathrow zarejestrowały temperaturę wszechczasów wynoszącą 40,2 stopni Celsjusza.

Poprzedni rekord został ustanowiony w 2019 roku w Cambridge Botanic Garden, wtedy termometry pokazały 38,7 °C.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna aresztowany pod zarzutem uprowadzenia i napastowania seksualnego 7-letniej dziewczynki
 Czytaj następny artykuł:
Realne wynagrodzenia w UK najniższe w historii