Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjskim rodzinom może zabraknąć 1600 GBP na związanie końca z końcem. Nawet po otrzymaniu dodatków od rządu

Niektórym rodzinom w Wielkiej Brytanii nawet po uwzględnieniu pomocy rządowej może zabraknąć do 1600 funtów rocznie z powodu kryzysu związanego z rosnącymi kosztami życia.

Według raportu zleconego przez byłego premiera Gordona Browna najbiedniejsi w społeczeństwie doznają trzech poważnych ciosów w ich dochodach w 2022 roku.


Oprócz utraty 20 funtów tygodniowo na rzecz Universal Credit, świadczenia nie nadążają za inflacją – a tej jesieni spodziewany jest skok limitu cen energii.

Ekspert ds. ubóstwa, profesor Donald Hirsch, który napisał raport, twierdzi, że pakiet środków oferowanych przez rząd jest daleki od potrzeb gospodarstw domowych o niskich dochodach – i konieczne są pilne działania.

Jego badania sugerują, że bez dalszej pomocy para z dwójką dzieci straci 1300 funtów rocznie, a większe gospodarstwa domowe poniosą większe straty.

Dzieje się tak pomimo tego, że gospodarstwa domowe w wieku produkcyjnym korzystające z Universal Credit i innych świadczeń uzależnionych od dochodów otrzymują 1200 funtów dodatkowej pomocy – w tym ulgi w rachunkach za energię i podatek lokalny, a także 650 funtów bezpośrednio na konto bankowe.


Raport ostrzega, że ​​takie podejście ryczałtowe jest niekorzystne dla większych rodzin.

Brown powiedział: „Mamy do czynienia z kryzysem humanitarnym, którego Wielka Brytania nie widziała od dziesięcioleci”.

Zobacz też:


„Ponieważ koszty życia wciąż rosną, rodzinom stojącym na krawędzi związania końca z końcem może zabraknąć pieniędzy”.

Wezwał również następnego premiera, aby „zapewnił, że rodziny będą miały za co żyć, podczas tego kryzysu i nie tylko”.

A pisząc w The Observer, były premier ostrzegł, że brak działania grozi „skazaniem milionów bezbronnych i niewinnych dzieci i emerytów na zimę straszliwego ubóstwa”.


Brown nalega, aby Boris Johnson, Rishi Sunak i Liz Truss uzgodnili budżet awaryjny w tym tygodniu – i mówi, że kończy się czas na aktualizację systemu płatności Universal Credit przed kolejną podwyżką cen energii.

Podkreślając pilność sprawy, zasugerował również, że parlament powinien zostać ponownie zwołany, jeśli tego nie zrobią.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„Najgorsze w historii” opóźnienia lotów będą trwać rok, ostrzega Ryanair
 Czytaj następny artykuł:
Archie Battersbee zmarł w szpitalu po odłączeniu aparatury podtrzymującej życie