Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Matka Archiego będzie mu robić sztuczne oddychanie, usta-usta, jeśli zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie

Matka Archiego Battersbee jest gotowa, by robić swojemu synowi sztuczne oddychanie metodą usta-usta, jeśli zostanie on odłączony aparatury podtrzymującej życie.

Jego rodzinę czeka bolesne oczekiwanie, aby dowiedzieć się, czy sąd zainterweniuje i pozwoli przenieść 12-latka do hospicjum w celu objęcia go opieką paliatywną.

Wysiłki prawne mające na celu zapobieżenie wyłączeniu jego aparatury podtrzymującej życie zawiodły, teraz wysiłki rodziny koncentrują się na umożliwieniu mu „godnej” śmierci poza szpitalem.


Jednak lekarze zajmujący się jego opieką sprzeciwili się życzeniom rodziny, twierdząc, że przeniesienie go może być zbyt niebezpieczne.

Sędziowie nadal rozważają ostatnią próbę podjętą przez rodzinę, która chce, aby miał dostęp do wsparcia tlenowego, które mogłoby przedłużyć jego życie, poza szpitalem.

Zobacz też:


Rzecznik Christian Legal Centre, który pracuje z rodziną, powiedział The Sun, że jest gotowa zrobić wszystko, aby utrzymać syna przy życiu.

W oświadczeniu Hollie powiedziała: „Jeżeli Archie nie otrzyma tlenu, jeśli i kiedy system podtrzymywania życia zostanie usunięty, będę nadal podawać mu tlen”.

„Modlę się, aby Sąd Najwyższy postąpił słusznie. Jeśli odmówią nam zgody na zabranie go do hospicjum i otrzymanie paliatywnego tlenu, będzie to po prostu nieludzkie i nic nie będzie umniejszało godności Archiego”.


„Cały system działa przeciwko nam”.

„Będziemy walczyć do końca o prawo Archiego do życia” - dodała.

Podtrzymywanie życia Archiego Battersbee miało zostać wyłączone w poniedziałek o 14:00.

Jednak ONZ poinformowało, że napisało do rządu brytyjskiego, prosząc o pozostawienie aparatu podtrzymującego życie Archiego, dopóki komisja organizacji nie rozpatrzy sprawy.

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) odrzucił w środę wniosek rodziców chłopca o opóźnienie jakichkolwiek zmian w jego leczeniu.

Po tym miał zostać odłączony w czwartek o godzinie 11, ale rodzina złożyła wniosek do Wysokiego Trybunału o przeniesienie go z Royal London Hospital.

Zrozpaczona mama Holly Dance obiecała „walczyć do końca o prawo Archiego do życia” i wyraziła życzenie „spędzania ostatnich chwil” razem z rodziną.


Archie — jak mówi jego matka Hollie Dance — wziął prawdopodobnie udział w rozpowszechnionym w mediach społecznościowych wyzwaniu, polegającym na doprowadzeniu samego siebie do nieprzytomności.

Sędziowie w Londynie usłyszeli, że 7 kwietnia Dance znalazła Archiego nieprzytomnego z podwiązaną linką na szyi.

Zobacz też:


Chłopiec nigdy nie odzyskał przytomności.

Lekarze leczący Archiego uważają, że ma martwy pień mózgu i twierdzą, że dalsze leczenie podtrzymujące życie nie leży w jego najlepszym interesie.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Archie Battersbee zmarł w szpitalu po odłączeniu aparatury podtrzymującej życie
 Czytaj następny artykuł:
14-letni Polak zmarł po upadku z balkonu na 7 piętrze w UK