Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Cztery miliony osób w UK mogą stracić 400 GBP dodatku, jeśli nie podejmą działań

Miliony klientów korzystających z liczników energii na kartę zostało ostrzeżonych, aby podjęli działania, jeśli chcą otrzymać dodatek na pokrycie kosztów energii w wysokości 400 GBP.

Dodatek został wprowadzony, ponieważ ludzie w całym kraju zmagają się z gwałtownie rosnącymi cenami energii i rosnącą inflacją w ramach najgorszego kryzysu dotyczącego kosztów życia od dziesięcioleci.


Większość gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii otrzyma jednorazową płatność automatycznie.

Ustanawiając swój system wsparcia rachunków za energię, rząd poinformował, że osoby, które mają krajowy licznik energii elektrycznej, płacąc za energię za pomocą standardowego przelewu, karty płatniczej i Direct Debit, otrzymają automatyczne zniżki w swoich rachunkach.

Zobacz też:

Tymczasem klienci tradycyjnych liczników przedpłatowych otrzymają kupony rabatowe na rachunki za energię w pierwszym tygodniu każdego miesiąca.

Kupony zostaną przesłane SMS-em, e-mailem lub pocztą na zarejestrowane dane kontaktowe klienta.

Minister energetyki Greg Hands powiedział: „Zachęcam rodziny w całym kraju do zaangażowania się w te plany, a zwłaszcza tych klientów korzystających z tradycyjnych liczników przedpłatowych, którzy muszą podjąć działania”.


Caroline Abrahams, dyrektor organizacji charytatywnej Age UK, powiedziała: „Tradycyjni użytkownicy liczników na kartę będą musieli polegać na kuponach doładowania, dostarczanych SMS-em, e-mailem i pocztą, aby uzyskać dostęp do programu”.

„Wiemy z przeszłych doświadczeń, że będzie to stanowić poważne bariery dla wielu schorowanych i starszych osób”.

„Zachęcamy użytkowników liczników przedpłatowych do sprawdzania poczty w okresie jesienno-zimowym pod kątem listów od dostawcy, ponieważ mogą one zawierać ważne bony doładowujące, które pomogą Ci w uregulowaniu rachunku za ogrzewanie”.

Aby skorzystać z rabatu, klienci ci będą musieli też podjąć działania, aby zrealizować je w zwykłym punkcie doładowania, takim jak najbliższy lokalny punkt PayPoint lub oddział pocztowy.

Gospodarstwa domowe uzyskaną zniżkę w wysokości 66 funtów na rachunkach za energię w październiku i listopadzie, wzrastającą do 67 funtów każdego miesiąca od grudnia do marca 2023 roku.


Bezzwrotna zniżka będzie udzielana co miesiąc, niezależnie od tego, czy konsumenci płacą miesięcznie, kwartalnie, czy posiadają przypisaną kartę płatniczą.

Według szacunków gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii zmierzą się z kolejnym wzrostem rachunków za gaz i energię elektryczną.

W Anglii, Walii i Szkocji rachunki w nowym roku mogą wzrosnąć do 3615 funtów.

Nowa prognoza, opracowana przez konsultanta ds. energii, Cornwall Insight, jest o setki funtów wyższa niż poprzednie prognozy.

Zobacz też:


Pomimo wprowadzenia zniżki w wysokości 400 funtów, eksperci ostrzegają, że miliony ludzi staną w obliczu „długu nie do opanowania”, jeśli rząd nie zaktualizuje swojego pakietu wsparcia energetycznego przed zimą.

Wiele rodzin będzie musiało też wybierać między ogrzewaniem domu a jedzeniem.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna oskarżony o zamiar zranienia lub zastraszenia królowej
 Czytaj następny artykuł:
Tesco w UK obniża cenę benzyny o 6,5 pensa za litr