Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Litwin oskarżony o zamordowanie 9-letniej rodaczki w Bostonie

Mężczyzna został oskarżony o zamordowanie dziewięcioletniej Lilli Valutyte w Lincolnshire.

22-letni Deividas Skebas został aresztowany przez policję dwa dni po tym, jak Lillia została dźgnięta nożem w Bostonie około 18:20 w czwartek.


Policja w Lincolnshire poinformowała, że ​​obywatel Litwy z Thorold Street w Bostonie w Wielkiej Brytanii ma stawić się w Lincoln Magistrates' Court w poniedziałek.

Funkcjonariusze aresztowali Skebasa w rejonie Central Parku w Bostonie około 14:45 w sobotę po „połączeniu danych wywiadowczych i informacji dostarczonych przez członków społeczeństwa”.

Wcześniej policja opublikowała zdjęcia z monitoringu CCTV podejrzanego, zrobione pięć minut przed znalezieniem Lillii i ostrzegła ludzi, aby nie zbliżali się do niego i natychmiast dzwonili pod numer 999, jeśli go zauważą.

Lilia Valutyte, której rodzina pochodziła z Litwy, została ugodzona nożem na cichej uliczce w Bostonie w czwartek 28 lipca około 18:20.


Jak podaje Daily Mail, dziewczynka bawiła się ze swoją młodszą siostrą w czasie przerażającego ataku, gdy ich matka, Lina Savicke, pracowała w swoim biurze, starając się uważnie obserwować swoje córki.

Dziewczęta miały hula-hoop, a na miejscu zdarzenia pozostawiono zabawkowy wózek, jak twierdzą okoliczni mieszkańcy.

Dziewięciolatka zmarła po tym, jak doznała pojedynczej rany kłutej na ulicy, tuż przed agencją rekrutacyjną, dla której pracowała jej matka.

Świadkowie twierdzili, że Savicke przez kilka miesięcy pracowała w biurze w pobliżu miejsca zbrodni i często pozwalała dzieciom bawić się na zewnątrz, ponieważ zwykle była to „cicha ulica”.


Policja z Lincolnshire odmówiła komentarza, czy ich zdaniem atak był związany z pracą, jaką wykonywała matka 9-latki w tym kraju, jednak według spekulacji mediów mogło chodzić o niewypłacone wynagrodzenie.

Policja wcześniej poinformowała, że nie szuka nikogo innego w związku ze śmiercią.

Zobacz też:


Minister spraw wewnętrznych Priti Patel określiła śmierć Lillii jako „przerażającą”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nowe fakty na temat Litwina oskarżonego o morderstwo 9-latki w UK
 Czytaj następny artykuł:
12-latek z UK zostanie jutro odłączony od aparatury podtrzymującej życie