Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

400 GBP dodatku na energię w UK. Brytyjski rząd ogłosił szczegóły dopłat

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił szczegóły dotyczące dodatku do rachunków za energię w wysokości 400 funtów dla gospodarstw domowych.

Rabat w wysokości 400 funtów, którym zarządzają dostawcy energii, będzie wypłacany w ciągu sześciu miesięcy, począwszy od października, aby zapewnić konsumentom wsparcie finansowe w miesiącach zimowych.


Do trzymania rabatu uprawnione są wszystkie gospodarstwa domowe w Anglii, Szkocji i Walii.

Dodatek został wprowadzony, ponieważ ludzie w całym kraju zmagają się z gwałtownie rosnącymi cenami energii i rosnącą inflacją w ramach najgorszego kryzysu dotyczącego kosztów życia od dziesięcioleci.

Ustanawiając swój system wsparcia rachunków za energię, rząd poinformował, że osoby, które mają krajowy licznik energii elektrycznej, płacąc za energię za pomocą standardowego przelewu, karty płatniczej i Direct Debit, otrzymają automatyczne zniżki w swoich rachunkach.

Tymczasem klienci tradycyjnych liczników przedpłatowych otrzymają kupony rabatowe na rachunki za energię w pierwszym tygodniu każdego miesiąca.

Kupony zostaną przesłane SMS-em, e-mailem lub pocztą na zarejestrowane dane kontaktowe klienta.


Klienci ci będą musieli podjąć działania, aby zrealizować je w zwykłym punkcie doładowania, takim jak najbliższy lokalny punkt PayPoint lub oddział pocztowy.

Gospodarstwa domowe zobaczą zniżkę w wysokości 66 funtów na rachunkach za energię w październiku i listopadzie, wzrastającą do 67 funtów każdego miesiąca od grudnia do marca 2023 roku.

Bezzwrotna zniżka będzie udzielana co miesiąc, niezależnie od tego, czy konsumenci płacą miesięcznie, kwartalnie, czy posiadają przypisaną kartę płatniczą.

Zobacz też:


Gospodarstwa domowe najbardziej potrzebujące będą kwalifikować się do dalszego wsparcia oprócz zniżki na rachunki za energię, w tym:
  • Jednorazowa dopłata do kosztów utrzymania w wysokości 650 GBP dla około 8 milionów gospodarstw domowych w ramach świadczeń uzależnionych od dochodów
  • Jednorazowa dopłata do kosztów utrzymania w wysokości 300 GBP dla ponad 8 milionów gospodarstw domowych emerytów, wypłacana wraz z zimową dopłatą paliwową
  • 150 GBP jednorazowo Disability Cost of Living Payment dla około sześciu milionów osób w całej Wielkiej Brytanii, które otrzymują określone świadczenia z tytułu niepełnosprawności

Minister finansów Nadhim Zahawi powiedział: „Wiemy, że ludzie zmagają się z rosnącymi cenami energii, dlatego podjęliśmy działania wspierające w miesiącach zimowych, aby złagodzić presję na budżety domowe”.

„Te 400 funtów zniżki na rachunki za energię jest częścią naszej 37 miliardów funtów pomocy dla gospodarstw domowych, w tym 8 milionów najsłabszych gospodarstw domowych otrzymuje 1200 funtów bezpośredniego wsparcia na pokrycie kosztów utrzymania”.

Pomimo wprowadzenia zniżki w wysokości 400 funtów, posłowie ostrzegają, że miliony ludzi staną w obliczu „długu nie do opanowania”, jeśli rząd nie zaktualizuje swojego pakietu wsparcia energetycznego przed zimą.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
9-letnia Litwinka zamordowana w UK. Policja podała jej tożsamość
 Czytaj następny artykuł:
9-letnia dziewczynka zasztyletowana w centrum miasta w UK