Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące osób z UK nie polecą na wakacje. Linie lotnicze odwołują setki kolejnych lotów

British Airways i easyJet odwołały setki kolejnych lotów na lipiec, ponieważ osoby tankujące samoloty w Wielkiej Brytanii zagłosowali za strajkiem, co groziło jeszcze większym chaosem podróżniczym dla wczasowiczów.

W weekend obie linie lotnicze poinformowały władze portów lotniczych, że w tym miesiącu ograniczyły 457 lotów do europejskich miast.


Według analizy branżowej przeprowadzonej przez Mail BA planuje likwidację 319 lotów z lotnisk London City, Heathrow i Gatwick do dziesiątek miejsc docelowych.

W poprzednim tygodniu flagowy przewoźnik już odwołał 650 lotów, co dotknie nawet 105 000 pasażerów.

Tymczasem easyJet odwołuje kolejne 148 lotów z lotnisk Luton, Gatwick i Manchester. Od 5 czerwca do 3 lipca ta linia lotnicza anulowała już ponad 1000 odlotów.

Związek Unite ogłosił, że około 50 pracowników na Heathrow zajmujących się tankowaniem samolotów będzie strajkować przez 72 godziny od godziny 5 rano 21 lipca.

Strajk został zaplanowany tak, aby wyrządzić maksymalne szkody, ponieważ będzie on miał miejsce w pierwszym weekendzie wakacji szkolnych – kiedy miliony rodzin planują wyjazdy.


Pracownicy są zatrudnieni przez Aviation Fuel Services, jedną z czterech firm na Heathrow, która codziennie tankuje około 150 samolotów.

BA korzysta z innej firmy, co oznacza, że ​​ich loty nie zostaną dotknięte poważnymi zakłóceniami, ale 70 linii lotniczych, w tym Virgin Atlantic, KLM i Air France, spotka się z poważnymi zakłóceniami.

Zobacz też:


Unite chce podwyżki płac dla pracowników, aby odwołać strajki po tym, jak płaca spadła o 15 procent w ciągu trzech lat.

Kevin Hall ze związku zawodowego powiedział: „Zakłóceń można uniknąć, jeśli AFS wróci do stołu negocjacyjnego i złoży ofertę, która spełni oczekiwania naszych członków”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Do dymisji podał się kolejny minister. W ciągu niecałego dnia z rządu Johnsona odeszło już 12 osób
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson walczy o przetrwanie po rezygnacji dwóch ministrów