Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pracownicy brytyjskich linii lotniczych zagłosowali za strajkiem podczas wakacji

Pracownicy British Airways zagłosowali za strajkiem podczas letnich wakacji szkolnych, co może wywołać jeszcze większy chaos w podróżach, w czasie, gdy branża lotnicza walczy o wyjście z pandemii.

Członkowie związku zawodowego GMB pracujący na lotnisku Heathrow głosowali w czwartek rano — ogłaszając wkrótce po tym, że 95% pracowników głosowało za strajkiem tego lata.


Oddzielnie głosowanie odbyło się również wśród pracowników BA na Heathrow, którzy są członkami związku Unite, a wyniki mają zostać podane w poniedziałek.

Łącznie podczas tej akcji protestacyjnej może dojść do strajku ponad 700 pracowników odpraw i obsługi naziemnej BA.

GMB chce cofnięcia 10-procentowej obniżki płac pracowników nałożonej podczas pandemii.

BA twierdzi, że może zaoferować jednorazową premię w wysokości 10%, ale nie powrót do tego samego wynagrodzenia, co poprzednio.

Rzecznik BA powiedział: „Po bardzo trudnych dwóch latach, w których firma straciła ponad 4 miliardy funtów, kolegom zaoferowano 10% płatności za ten rok, która została odrzucona”.


„Jesteśmy w pełni zaangażowani w rozmowy z naszymi związkami zawodowymi na temat ich obaw i mamy nadzieję, że razem znajdziemy sposób na osiągnięcie porozumienia w najlepszym interesie naszych pracowników i naszych klientów”.

Nad strajkami głosowano w tygodniu, w którym trwa najbardziej intensywna akcja protestacyjna w brytyjskich kolejach od dziesięcioleci.

Zobacz też:


Około 40 000 członków związku kolejowego, morskiego i transportowego (RMT) w Network Rail i 13 przewoźników kolejowych strajkuje w tym tygodniu z powodu niesprawiedliwych warunków pracy.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Za 100 dni te banknoty w UK stracą ważność. Wiele polskich kantorów już ich nie przyjmuje
 Czytaj następny artykuł:
Polski sejm odrzucił obywatelski projekt liberalizujący przepisy aborcyjne. Burza oklasków posłów PiS-u


// //