Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

120 000 funtów odszkodowania za śmierć spowodowaną szczepieniem przeciw Covid-19

Kobieta z Kumbrii jest pierwszą osobą, której przyznano odszkodowanie po tym, jak jej narzeczony zmarł osiem dni po podaniu szczepionki przeciw COVID-19.

Vikki Spit z Alston otrzymała 120 000 funtów odszkodowania, po długiej batalii prawnej jednak twierdzi, że jest ono niewystarczające.


Narzeczony piosenkarki rockowej Vikki Spit, 48-letni Zion z Alston w Kumbrii, zachorował osiem dni po szczepionce i zmarł w maju 2021 roku.

Zion miał bardzo silny ból głowy,​​a ratownicy medyczni, którzy do niego przyjechali, pomimo wytycznych dotyczących zakrzepu krwi mogącego wystąpić od 4 do 28 dni po szczepieniu, nie rozpoznali, że jego objawy mogą być powiązane ze szczepionką AstraZeneca, dlatego nie otrzymał on odpowiednich badań.

Vikki złożyła pozew w ramach programu odszkodowań za szkody poszczepienne NHS Business Services Authority.

Lekarze potwierdzili, że śmierć jej narzeczonego była spowodowana powikłaniem szczepionki.


Kobieta otrzymała maksymalne zagwarantowane przez prawo odszkodowanie w wysokości 120 000 funtów, ale powiedziała, że ​​to nie wystarczy i będzie składać apelację.

Jej prawnicy powiedzieli, że organ odszkodowawczy zaakceptował przyczynę śmierci mężczyzny dopiero w tym miesiącu.

W oświadczeniu prawników stwierdzono: „Czas rozpatrzenia wniosku oznaczał, że Vikki musiała zaciągnąć wiele długów w okresie przejściowym, ponieważ musiała sobie radzić bez zarobków Ziona”.

Zobacz też:


„W rezultacie Vikki wzywa teraz rząd do zwiększenia maksymalnej kwoty odszkodowania, aby lepiej odzwierciedlić obecne warunki i utratę zarobków, które osoba po czterdziestce zarobiłaby przed przejściem na emeryturę”.

„Maksymalna kwota odszkodowania – 120 000 funtów – nie nadążała za inflacją. Liczbę ustalono na 10 000 funtów w 1979 r., Kiedy uchwalono przepisy, co równa się około 180 000 funtów obecnie” – twierdzą prawnicy kobiety.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Polski sejm odrzucił obywatelski projekt liberalizujący przepisy aborcyjne. Burza oklasków posłów PiS-u
 Czytaj następny artykuł:
2000 GBP nieoprocentowanej pożyczki dla osób w trudnej sytuacji w UK


// //