Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Primark ogłasza ogromną zmianę. Kupujący ją pokochają

Sieć sklepów Primark ogłosiła wprowadzenie w swoich sklepach dużych zmian, które mają ułatwić klientom robienie zakupów.

Jak poinformował Primark, w sklepach w Wielkiej Brytanii Planowanie jest sprowadzenie usługi Kliknij i Odbierz (click-and-collect)


Na razie usługa zostanie wprowadzona wypróbowania i detalista będzie w jej ramach oferować 2000 produktów dla dzieci.

Usługa „kliknij i odbierz” będzie testowana w 25 sklepach na północnym zachodzie, jednak lista sklepów nie została jeszcze ogłoszona.

Firma poinformowała, że nowa opcja docelowo ma umożliwić dostęp do szerszej gamy produktów dla tych, którzy mieszkają bliżej mniejszego Primarka.

Primark uruchomił stronę internetową w kwietniu, ale do tej pory kupujący mogli przeglądać tylko online.


Firma stwierdziła, że ​​strona okazała się popularna i szacuje, że prawie 15% klientów używa jej do sprawdzania stanów magazynowych w sklepach.

Rzecznik Primarka powiedział: „Nasze średniej wielkości sklepy są w stanie zaopatrzyć się tylko w ograniczony asortyment, a dla klientów korzystających z tych sklepów liczba dostępnych produktów się podwoi, dzięki czemu zwiększy się też liczba klientów w naszych małych sklepach”.

Jak poinformowano okres próbny, który rozpocznie się pod koniec tego roku obejmie „szeroki wybór produktów dla dzieci, obejmujący wszystko, od odzieży i akcesoriów po dekoracyjne produkty dziecięce i zabawki”.

Zobacz też:


Paul Marchant, dyrektor naczelny Primarka, powiedział, że wprowadzenie usługi będzie „kamieniem milowym” dla biznesu.

„Zdecydowaliśmy się wypróbować nową usługę w regionie, w którym mamy szeroką gamę sklepów o różnych rozmiarach i formatach i nie możemy się doczekać odpowiedzi klientów” - powiedział.


Fani sklepu z pewnością będą zachwyceni myślą o najnowszym ogłoszeniu, ponieważ kupujący od dawna wzywają Primark do zaoferowania zamówień online.

Primark poinformował dziś też, że jego sprzedaż w ciągu trzech miesięcy do końca maja wzrosła o 81%, w porównaniu z ubiegłym rokiem.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson trafił do szpitala. Premier Wielkiej Brytanii miał operację
 Czytaj następny artykuł:
Lotnisko Heathrow poprosiło wszystkie linie lotnicze o anulowanie 10% lotów


// //