Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielką Brytanię czekają 4 fale upałów z temperaturami osiągającymi nawet 36 stopni Celsjusza

Według eksperta, ​​tego lata w Wielką brytanie uderzą cztery fale upałów z temperaturami przekraczającymi 28 stopni i osiągającymi nawet 36 stopni Celsjusza.

Gdy temperatura osiąga lub przekracza próg, przez co najmniej trzy dni z rzędu jest to traktowane przez meteorologów jako fala upałów.


Próg temperatury fali upałów różni się w każdym hrabstwie — w Wielkiej Brytanii wynosi od 25 °C do 28 °C.

Leon Brown z The Weather Company powiedział w niedzielę, że może nadejść więcej fal upałów trwających kilka dni.

Według niego następny gorący okres może nastąpić już na początku lipca i może być nawet gorętszy niż temperatura 32,7 stopni Celsjusza, którą mogliśmy odczuć w kraju w zeszłym tygodniu.

Jak powiedział: „Tego lata przewiduje się więcej fal upałów importowanych z kontynentu do Wielkiej Brytanii, z których każda osiągnie co najmniej 28 °C – a prawdopodobnie więcej – i każda potrwa kilka dni”.


Druga fala upałów jest spodziewana w połowie miesiąca, a kolejne dwie mogą pojawić się w sierpniu.

„Powinniśmy się przygotować, że kilka razy w roku temperatury osiągną nawet 36 °C, co biorąc pod uwagę ostatnie lata, nie byłoby zaskakujące” – stwierdził.

Wcześniej Met Office poinformowało, że temperatury od 30 czerwca do 14 lipca prawdopodobnie będą wyższe niż normalne, z możliwymi bardzo gorącymi okresami.

Zobacz też:


Jak twierdzi Met Office, w tym czasie istnieje szansa na kolejną lub kolejne fale upałów.

Jednak Becky Mitchell z Met Office powiedziała The Sun, że brytyjska prognoza na tym etapie nie przewiduje aż 4 fal upałów.


Tymczasem prognozy pogody weather.com, Accuweather, oraz pogoda BBC pokazują, że kolejny tydzień będzie dość gorący, bo w Birmingham termometry wskażą od 22 stopni jutro do 26 stopni Celsjusza w czwartek.

W Londynie natomiast jutro termometry pokażą 23 stopnie Celsjusza we wtorek i środę 26 °C a w czwartek 27 °C.

Chociaż będzie dość gorąco, Met Office pokazuje trochę niższe temperatury w tych dniach i nie są one jeszcze klasyfikowane jako fala upałów przez Met Office.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
​​Strajki na kolei spowodują ogromne korki na drogach w UK
 Czytaj następny artykuł:
Setki pasażerów godzinami czekało na bagaż na lotnisku w UK


// //