Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

15-letni Polak zamordowany w okrutnym ataku. Próbował chronić swoją matkę

15-letni Polak został zadźgany w „okrutnym” ataku w Manchesterze, gdy próbował chronić swoją matkę.

Jakub Szymański został okrzyknięty „bohaterem” za to, że wkroczył na ratunek swojej mamie, Katarzynie Bastek.


Detektywi z wydziału zabójstw badają przerażający incydent, w którym matka nastolatka została również poważnie ranna.

Policja i sanitariusze medyczni zostali wezwani do obszaru w pobliżu Miles Platting około 21:30 wczoraj wieczorem.

Nastolatek został przewieziony do szpitala, niestety zmarł godzinę po przybyciu do placówki.

44-letni mężczyzna z Manchesteru, który prawdopodobnie jest znany ofiarom, został wczoraj wieczorem aresztowany w hrabstwie Kent pod zarzutem morderstwa.

Funkcjonariusze wszczęli śledztwo, a na miejscu zdarzenia w sobotę rano, przeprowadzane było badanie kryminalistyczne i zbieranie dowodów.


Na miejscu widać też było bukiet kwiatów złożony w hołdzie Jakubowi, który został opisany jako „obrońca”, który „walczył o swoją rodzinę”.

Bliska Jakubowi osoba, która poprosiła o zachowanie anonimowości, powiedziała dla Mirror, że chłopak był bohaterem, a wszyscy tutaj znali go za życzliwość i szacunek.

„Był cichy, ale był obrońcą. Walczył o swoją rodzinę. Był niesamowitą osobą, był bohaterem i jako taki powinien być zapamiętany” – czytamy w portalu.

Uważa się, że Jakub był jednym z czterech braci.

Zobacz też:


Przemawiając po aresztowaniu mężczyzny w piątek wieczorem, główny inspektor Alicia Smith, z GMP, powiedziała: „Atak zeszłej nocy wstrząsnął społecznością, a rodzina musiała pogodzić się z tym, co było absolutnie druzgocącym incydentem dla wszystkich zaangażowanych”.

„Nastoletni chłopiec, który miał przed sobą całe życie, tragicznie je stracił, a jego matka nie tylko opłakuje stratę syna, ale także dochodzi do siebie po tym, co bez wątpienia było bardzo traumatyczne”.

„Nasze myśli pozostają z rodziną i jesteśmy absolutnie zaangażowani w ustalenie tego, co dokładnie wydarzyło się ostatniej nocy”.


„Detektywi pracowali przez całą dobę, odkąd po raz pierwszy zgłoszono ten incydent, a teraz dokonaliśmy aresztowania, co jest ogromnym krokiem naprzód w uzyskaniu przez rodzinę potrzebnych odpowiedzi”.

„Nasze dochodzenia są w toku i nadal chcielibyśmy porozmawiać z każdym, kto ma jakieś informacje, lub cokolwiek widział” - dodała.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie www.gmp.police.uk.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ponad 30-stopniowe upały w Wielkiej Brytanii. Będzie cieplej niż na Hawajach
 Czytaj następny artykuł:
Citizens Advice wydało ostrzeżenie. Najemcy w UK mogą stracić 400 GBP dotacji na energię


// //