Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W typowym gospodarstwie domowym w UK zabraknie 100 funtów miesięcznie na związanie końca z końcem

W typowym brytyjskim gospodarstwie domowym zabraknie 100 funtów miesięcznie w ciągu dwóch lat, jeśli rachunki nadal będą przewyższać dochody, ostrzega Yorkshire Building Society [YBS].

YBS we współpracy z Centre for Economics and Business Research (Cebr) opracował raport Inflation Nation, w którym stwierdzono, że rosnące koszty energii i paliwa podniosą tygodniowe wydatki gospodarstw domowych na rachunki do 705 funtów miesięcznie do 2024 roku.


Jednocześnie tygodniowe dochody wzrosną do zaledwie 680 funtów, co oznacza, że ​​przeciętne brytyjskie gospodarstwo domowe będzie miało 25 funtów tygodniowo – lub 100 funtów miesięcznie deficytu.

Przekłada się to na 1200 funtów rocznie których będzie brakować do związania końca z końcem.

YBS stwierdził, że oznacza to deficyt 2,8 miliarda funtów każdego miesiąca we wszystkich gospodarstwach domowych w Wielkiej Brytanii.


W raporcie stwierdzono, że wydatki zostaną zwiększone przez rosnące koszty benzyny i transportu, a także wyższe rachunki za media.

Teraz napełnienie 55-litrowego baku kosztuje prawie 90 funtów, przy cenie benzyny 163,5 pensa za litr, natomiast szefowie firm energetycznych ostrzegają, że roczne rachunki za gaz i energię elektryczną mogą sięgnąć 3000 funtów przed zimą.

Zobacz też:


Gospodarstwa domowe już zmagają się z wyższymi kosztami, które obecnie wynoszą 595 funtów tygodniowo, zaledwie o 1 funt poniżej średnich tygodniowych zarobków. Należą do nich płatności za transport, rekreację, żywność i mieszkanie oraz rachunki.

Problemy z łańcuchem dostaw, które rozpoczęły się podczas pandemii i zostały pogłębione przez wojnę na Ukrainie, spowodowały wzrost cen w supermarketach, a rosnące stopy procentowe zwiększają wysokość kredytów hipotecznych.


Jak wynika z raportu, cztery na dziesięć osób zostały w tym roku zmuszone do wydania swoich oszczędności, aby pokryć wyższe niż normalnie wydatki.

Najbardziej ucierpią właściciele domów w średnim wieku, którzy wydają więcej na transport niż inne grupy wiekowe, a także więcej na rekreację – ich tygodniowe wydatki wzrosną nawet do 803 funtów tygodniowo.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne: Zaginęły 11-letnie bliźniaczki. Rodzina i policja proszą o pomoc
 Czytaj następny artykuł:
Rekordowa wygrana w UK. Ktoś wygrał 184 MILIONY funtów