Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Władimir Putin twierdzi, że Zachód „planował inwazję na Rosję”

Podżegający do wojny prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził dziś, że Rosja przeprowadziła „prewencyjny” atak na Ukrainę i bronił swojej wojny podczas przemówienia w dniu zwycięstwa.

Prezydent Rosji Władimir Putin, którego zdrowie jest przedmiotem wielu plotek, przemawiał w poniedziałek w czasie parady z okazji Dnia Zwycięstwa.


Odniósł się do trwającej rosyjskiej agresji na Ukrainę, przekonując, że niszczycielska interwencja była „jedynym słusznym rozwiązaniem” dla Rosji.

Przywódca Kremla próbował usprawiedliwić swoją inwazję, twierdząc, że Rosja jest w niebezpieczeństwie.

Wbrew faktom powiedział też, że Zachód szykował się do „inwazji na Rosję”, a zaatakowanie Ukrainy nazwał ruchem wyprzedzającym.


Zwracając się bezpośrednio do żołnierzy, Putin powiedział: „Walczycie o nasz naród w Donbasie, o bezpieczeństwo naszej ojczyzny, Rosji”.

Rosyjski prezydent kontynuował: „Jesteśmy dumni z pokolenia zwycięzców, a naszym obowiązkiem jest zachowanie pamięci o tych, którzy pokonali nazizm”.

Zobacz też:


Później powiedział, że „horror wojny międzynarodowej” nie powinien się powtarzać.

W 11-minutowym przemówieniu Putin nie wspominał o żadnych postępach, jakie poczynił na wojnie i nie powiedział, kiedy jego zdaniem ona się skończy.


Powiedział Rosjanom, że nigdy nie zrezygnuje z miłości do Ojczyzny, ponieważ Zachód przygotowuje się do inwazji na Rosję.

Putin stwierdził, że planowano „agresję” na Rosję i twierdził, że Kijów tworzy „niedopuszczalne zagrożenie”, powtórzył też kłamstwo o nazizmie na Ukrainie.

-