Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Johnson dumny z wprowadzenia darmowych autobusów dla emerytów, niektórzy jeżdżą nimi cały dzień, aby się ogrzać

Boris Johnson został skrytykowany za przechwalanie się wprowadzeniem bezpłatnych biletów autobusowych dla emerytów, dzięki którym mogą jeździć nimi cały dzień, aby się ogrzać.

Premier po raz pierwszy od pięciu lat pojawił się w Good Morning Britain, po tym, jak kilkadziesiąt godzin przed wyborami uciekł przed dziennikarzem i ukrył się w lodówce.


Teraz prowadząca program Susanna Reid powiedziała premierowi, że ​​otrzymała wiadomość e-mail od 77-letniej emerytki Elsie, której rachunki za energię wzrosły z 17 funtów miesięcznie do 85 funtów miesięcznie, przez co musi płacić dodatkowe 800 funtów rocznie.

Susanna powiedziała, że aby ograniczyć wydatki, Elsie je tylko jeden posiłek dziennie. Ma 77 lat i traci na wadze.

Pod koniec dnia idzie do supermarketu, żeby kupić przecenione produkty z żółtą naklejką.

Zobacz też:


Wstaje wcześnie rano, aby wykorzystać swój darmowy bilet autobusowy i jeździ autobusem, aby się ogrzać i uniknąć zużywania energii w domu.

— Z czego jeszcze powinna zrezygnować Elsie? — spytała premiera prowadząca wywiad.


Premier Wielkiej Brytanii bez wahania odpowiedział, że to on wprowadził darmowe bilety, dzięki którym emeryci mogą za darmo jeździć autobusami.

„Chcę tylko przypomnieć, że bilet autobusowy na 24 godziny był czymś, co ja wprowadziłem” – powiedział.

Odpowiedź wywołała szok u wielu widzów, a David Lammy z Partii Pracy wezwał premiera do rezygnacji.

Napisał na Twitterze: „Wyobraź sobie, że odpowiadasz na historię 77-letniej kobiety, która cały dzień siedzi w autobusach, ponieważ nie stać jej na ogrzewanie, a ty chwalisz się, że ułatwiłeś jej siedzenie w autobusach. Głuchy, arogancki i pozbawiony kontaktu z rzeczywistością, w obliczu kryzysu związanego ze wzrostem kosztów życia. Boris Johnson, już czas odejść!”.


Na słowa premiera ironicznie odpowiedziała też prowadząca wywiad: „Och cudownie, więc Elsie powinna być ci wdzięczna za bilet autobusowy?. Co jeszcze powinna ograniczyć, żeby mogła sobie pozwolić na życie?”.

Inni zauważyli, że tak naprawdę premier nie wprowadził darmowych biletów, bo istnieją one od 1973 r. Johnson wznowił je, gdy był na stanowisko burmistrza Londynu w 2012 roku i nie są one ważne 24 godziny tylko od 9:30 w dni powszednie i przez cały dzień w weekendy.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
P&O Ferries wznowiło przeprawy pasażerskie Dover-Calais
 Czytaj następny artykuł:
Ważne: Lidl, Tesco, Sainsbury's, Asda, Morrisons i Aldi proszą o zwrot produktów