Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ponad połowa mieszkańców UK obawia się, że nie będzie ich stać na rachunki

Większość mieszkańców Wielkiej Brytanii uważa, że ​​za kilka miesięcy zaczną mieć problemy z płaceniem rachunków, wynika z nowego badania.

Jak wynika z sondażu Deltapoll opublikowanego w poniedziałek, wzrost inflacji napędzany wzrostem cen energii i żywności może już zmusić ponad 5 milionów osób do wyboru między jedzeniem a ogrzewaniem swoich domów.


Przytłaczające 90% z 1600 ankietowanych stwierdziło, że ich koszty życia wyraźnie wzrosły od stycznia, podczas gdy 52% obawia się, że będą mieli trudności ze związaniem końca z końcem do końca tego roku.

Niespełna jedna osoba na dziesięć stwierdziła, że ​​już nie stać jej na rachunki, co odpowiada około 4,8 milionom dorosłych w całym kraju.

Kolejne 12% obawiało się, że nie będzie już w stanie opłacać rachunków w ciągu kilku tygodni, a kolejne 31% w ciągu kilku miesięcy.

Ankieta przeprowadzona dla Daily Mirror wykazała również, że 10% musiało przynajmniej raz wybrać między ogrzewaniem domu a jedzeniem.


Badania sugerują, że średnie rachunki mogą wzrosnąć z 1971 GBP do ponad 2500 GBP rocznie przed zimą tego roku.

Jest to równoznaczne ze wzrostem o ponad 40 funtów miesięcznie, co oznacza, że ​​miliony ludzi będą miały trudności z utrzymaniem ciepła w zimnych miesiącach.

Całkowity koszt życia rośnie w najszybszym tempie od 30 lat, napędzany jest on głównie przez gwałtowny wzrost kosztów ropy, który miał wpływ na ceny żywności i energii.

Już i tak gwałtowny trend wzrostowy cen ropy i gazu został pogłębiony przez skutki inwazji Rosji na Ukrainę.


Według firmy badawczej Kantar inflacja cen artykułów spożywczych w Wielkiej Brytanii osiągnęła 5,2% w ciągu 12 tygodni do 20 marca, jest to najwyższy wskaźnik od kwietnia 2012 roku.

Niektórzy producenci żywności uważają, że inflacja cen żywności może osiągnąć 15% jeszcze w tym roku.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ograniczenie lotów w Polsce dotknie tanie linie lotnicze. Ryanair już złożył skargę do KE
 Czytaj następny artykuł:
Zamieszanie z Ryanair i brytyjskimi paszportami. Jest stanowisko Komisji Europejskiej