Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

150 funtów dodatku na podatek lokalny już w tym tygodniu, ale tylko w niektórych obszarach UK

Niektóre gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii zmagające się z kryzysem już w tym tygodniu otrzymają dodatek do podatku lokalnego w wysokości 150 funtów.

Brytyjski rząd ogłosił środki mające na celu ochronę milionów gospodarstw domowych przed rosnącymi kosztami energii.


Środki te obejmują rabat w wysokości 150 funtów na podatek komunalny Council Tax.

Kanclerz Rishi Sunak początkowo powiedział, że ludzie otrzymają gotówkę w kwietniu. Jednak później rząd ogłosił, że rady miejskie mają czas do września.

Teraz 20 milionów gospodarstw domowych uprawnionych do otrzymania gotówki stoi w obliczu loterii kodów pocztowych, ponieważ niektóre rady odpowiedzialne za dokonywanie płatności ostrzegają przed opóźnieniami.

Od 25 kwietnia rabaty będą wypłacane przez władze lokalne w: Sunderland, Leeds, Bracknell i Manchester, Arun, St Helens i Preston.


Gospodarstwa domowe w Birmingham mogą otrzymać zwrot podatku lokalnego w wysokości 150 funtów już na początku maja, pod warunkiem, że władze samorządowe mają zarejestrowane ich dane bankowe.

Termin wszystkich płatności wyznaczono jednak na 30 września 2022 r., co daje Radzie Miasta Birmingham pięciomiesięczny okres na zapewnienie, że każde kwalifikujące się gospodarstwo domowe otrzyma swój rabat.

Samorządy będą dokonywać płatności automatycznie, osoby, które płacą podatek lokalny za pomocą Direct Debit, mają otrzymać płatność w wysokości 150 GBP na swoje konto bankowe.

Zobacz też:


Jednak osoby, które nie płacą za pomocą Direct Debit, mogą jeszcze dłużej czekać na swoje pieniądze, ponieważ rady będą musiały skontaktować się z nimi osobno, aby ustalić inny sposób płatności.

Rabat jest częścią rządowego pakietu wsparcia o wartości 9,1 miliarda funtów, ogłoszonego w lutym.

Według planów rząd zapewni radom miejskim fundusze, które pozwolą na zwrot podatku lokalnego wszystkim gospodarstwom domowym w Anglii, których główne miejsce zamieszkania należy do grup podatku lokalnego od A do D. Stanowi to około 80% domów w Anglii.


Gospodarstwa domowe, które nie płacą podatku lokalnego za pomocą Direct Debit, mogą korzystać ze strony internetowej dotyczącej zatwierdzania dotacji, gdzie mogą wprowadzić swoje dane bankowe, numer referencyjny rachunku na Council Tax oraz numer referencyjny nieruchomości.

Alternatywnie, płatnicy niekorzystający z polecenia zapłaty Direct Debit mogą zażądać 150 GBP jako obniżenia ich rachunku podatku lokalnego.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Śmiertelna epidemia zapalenia wątroby u dzieci w UK. Już 10 dzieci wymagało przeszczepu
 Czytaj następny artykuł:
Co z lotami z i do Polski po 1 maja? Około dwóch trzecich rejsów zagrożonych