Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Nadchodzi mini-fala upałów w UK. W weekend będzie cieplej niż w Grecji i Hiszpanii

Według najnowszy prognoz pogody weekend wielkanocny w Wielkiej Brytanii będzie jeszcze cieplejszy, niż zapowiadano tydzień temu.

Wcześniej Met Office poinformowało, że niektórych regionach temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza.


Teraz meteorolodzy podają, że w ten weekend temperatury wzrosną do 23 stopni, pokonując temperatury na gorących wyspach Majorce i Maderze, gdzie najwyższe spodziewane temperatury będą na poziomie 20 stopni.

W Wielkiej Brytanii będzie aż o 5 stopni cieplej niż na imprezowej hiszpańskiej wyspie Ibiza, a także na Malcie i Krecie gdzie temperatury osiągną tylko 18 stopni.

W większości obszarów Anglii między Wielkim Piątkiem a Poniedziałkiem Wielkanocnym będzie też słonecznie.


Rzecznik Met Office, Stephen Dixon, powiedział Mirror, że przyczyną nietypowej mini-fali upałów jest ciepłe powietrze napływające z Francji.

Piękna pogoda na pewno ucieszy osoby, które postanowiły spędzić święta wielkanocne w kraju.

Zobacz też:


Jednak są to pierwsze od dwóch lat Święta Wielkanocne bez ograniczeń, dlatego w Wielkiej Brytanii spodziewany jest chaos na drogach.

Według szacunków w następny weekend podróże rekreacyjne wyrusza miliony pojazdów, co oznacza, że niektóre autostrady i główne trasy mogą zostać zakorkowane.


AA szacuje, że między Wielkim Piątkiem a Poniedziałkiem Wielkanocnym zaplanowano ponad 27,6 miliona podróży samochodowych.

Oczekuje się, że tylko w Wielki Piątek na brytyjskie drogi wyjedzie około 13,6 miliona samochodów, co prowadzi do obaw o korki na popularnych trasach turystycznych.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dom w Birmingham ostrzelany przez nieznanego sprawcę
 Czytaj następny artykuł:
Wizz Air, easyJet, Ryanair: Paraliż nieba nad Polską. Możliwe opóźnienia i odwołania lotów


// //