Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kobieta, która biła pasażerów i chciała otworzyć drzwi samolotu, otrzymała dożywotni zakaz latania Jet2 i 5000 GBP grzywny

Agresywna pasażerka, która próbowała otworzyć drzwi samolotu w trakcie lotu i rzekomo spoliczkował innych pasażerów, otrzymała dożywotni zakaz latania liniami lotniczymi Jet2.

Linia lotnicza dodatkowo ukarała Catherine Bush grzywną w wysokości 5000 funtów za jej zachowanie, które zostało sfilmowane przez innych pasażerów.

Samolot linii lotniczych Jet2 musiał awaryjnie lądować tysiąc mil od zamierzonego celu po tym, jak kobieta wpadła w amok w powietrzu i zaczęła bić innych pasażerów.


Samolot lecący do Antalyi opuścił lotnisko w Manchesterze w Wielkiej Brytanii około godziny 9:15 w poniedziałek rano.

Planowo miał wylądować w Turcji około czterech i pół godziny później.

Jednak po incydencie z „uciążliwą” pasażerką na pokładzie lot został przekierowany do Wiednia.

Jeden z pasażerów, powiedział, że kobieta zaczęła zachowywać się destrukcyjnie po godzinie i 20 minutach lotu.


Według świadków podeszła do przodu samolotu. Była naprawdę zła na personel Jet2 i nie chciała się uspokoić. Jej głos stawał się coraz głośniejszy i bardziej agresywny, krzyczała na personel i na ludzi.

Gdy ludzie próbowali ją uspokoić, zaczęła ich bić i kopać. Uderzyła w twarz jednego z pasażerów, kopała też siedzenia w samolocie.

Jak się teraz okazało, kobieta próbowała też otworzyć drzwi lecącego samolotu.

Niektórzy świadkowie twierdzili, że już na lotnisku kobieta zachowywała się agresywnie, inni uważali, że przeszkadzał jej płacz dzieci w samolocie.

Kapitan samolotu podjął w końcu decyzję o przekierowaniu lotu do Wiednia. Gdy samolot wylądował, kobieta podczas wysiadania uderzyła kolejnego pasażera.

Jet2 przeprosił pasażerów, wysyłając im wiadomość SMS „Przepraszamy, że z powodu uciążliwego zachowania współpasażera Twój lot został przekierowany do Wiednia. Pracujemy nad tym, aby najszybciej wyruszyć w drogę”.


Samolot wylądował w Wiedniu około 11.40. Następnie o 13:00 wyruszył ponownie do Antalyi.

W oświadczeniu Jet2 potwierdził incydent. Operator potwierdził również, że samolot z powodzeniem dotarł do Antalyi po tym, jak pasażerka została wyprowadzona z pokładu.

Rzecznik Jet2 powiedział: „Możemy potwierdzić, że lot LS895 z Manchesteru do Antalyi został przekierowany do Wiednia, aby osoba zakłócająca lot innych pasażerów mogła zostać usunięta. Jako linia lotnicza przyjazna rodzinie, nie tolerujemy zachowań destrukcyjnych”.

-
 
TAGI: jet2, video


Czytaj poprzedni artykuł:
Wczoraj był najcieplejszy dzień w tym roku, meteorolodzy jednak zapowiadają powrót zimy
 Czytaj następny artykuł:
Powrót pandemii koronawirusa w UK. Osoby z objawami znów będą musiały się izolować?


// //