Wiadomości
Czwarta dawka szczepionki przeciw Covid-19 w UK już jesienią?
Kolejne szczepienie przypominające przeciw Covid-19 w Wielkiej Brytanii może zostać wprowadzone jesienią, powiedział minister zdrowia Sajid Javid.
Kolejne szczepienie przypominające przeciw Covid-19 w Wielkiej Brytanii może zostać wprowadzone jesienią, powiedział minister zdrowia Sajid Javid.
Osoby słabsze i osoby powyżej 75. roku życia, czwartą dawkę szczepionki otrzymają już tej wiosny.
Jednak wraz ze spadkiem odporności i ponownym wzrostem przyjęć do szpitali naukowcy wzywają ministrów do rozszerzenia oferty dla całego społeczeństwa.
Javid powiedział, że przed podjęciem decyzji zastosuje się do zaleceń Wspólnej Komisji Szczepień i Immunizacji (JCVI).
Zasugerował jednak, że druga szczepionka przypominająca mogłaby zostać zaoferowana przed końcem roku.
Według danych rządowych z 16 marca w ciągu ostatnich siedmiu dni pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskało 516 289 osób, co stanowi wzrost o 170 230 w porównaniu z poprzednimi siedmioma dniami.
Liczba osób przebywających w szpitalach z Covid-19 w ciągu ostatnich siedmiu dni również wzrosła o 1912 do 11047.
W tym samym czasie 744 zmarło w ciągu 28 dni od uzyskania pozytywnego wyniku testu.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Bank Anglii wydał ważne ostrzeżenie dla osób płacących gotówką

Dodatkowy bank holiday w UK. Tysiące osób mogą świętować do rana

Kupujesz raz za 40 pensów, wymieniasz za darmo. Brytyjski supermarket po…

Ryanair objęty dochodzeniem za pobieranie opłat od rodziców za miejsca o…

Wielka Brytania: Popularne zoo oferuje bilety za 10 GBP. Jest jeden waru…

Wielka Brytania zmienia zasady świadczeń. Nowe przepisy DWP już obowiązu…

Wielka Brytania szykuje się na falę upałów. Temperatury mogą sięgnąć naw…
