Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

UWAGA: Sztorm Dudley uderzy w Wielką Brytanię. Istnieje zagrożenie dla życia

Nad Wielką Brytanię nadciąga kolejny sztorm (Dudley), który przyniesie wiatry wiejące z prędkością do 90 mil na godzinę i stanowi zagrożenie dla życia.

Met Office wydało żółty alert dotyczący silnego wiatru, który ma uderzyć w środę i czwartek w Irlandię Północną, Szkocję i północną część Anglii.


Chociaż sztorm nie został jeszcze oficjalnie nazwany, ostrzeżenie prawdopodobnie zostanie zamienione później, możliwe, że pojawią się też bursztynowe ostrzeżenia.

Sztormy są nazywane, gdy istnieje średnie lub wysokie ryzyko, że warunki pogodowe będą tak złe, że mogą wyrządzić poważne szkody, powodując duże straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

Met Office ostrzega, że bardzo silne wiatry mogą spowodować zakłócenia w środę i w czwartek.

Może to mieć wpływ na transport drogowy, kolejowy, lotniczy i promowy. Spodziewane są opóźnienia lub odwołania niektórych usług.


Niektóre drogi i mosty mogą zostać zamknięte, mogą wystąpić powalone drzewa i uszkodzenia budynków, takie jak zdmuchnięte dachówki z dachów.

Mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu, co może mieć wpływ na inne usługi, między innymi na zasięg telefonii komórkowej.

Istnieje ryzyko obrażeń i zagrożenia życia spowodowane przez latające odłamki, powalone drzewa, a także duże fale i materiały plażowe wyrzucane przez fronty morskie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pracownica szkoły w Erdington zmusiła uczennicę do jedzenia kanapki z kosza
 Czytaj następny artykuł:
Trzy osoby oskarżone o morderstwo 21-letniego Polaka w UK. Został dźgnięty nożem, gdy wyszedł do sklepu po mleko