Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Policja ogłasza śledztwo w sprawie imprez na Downing Street podczas lockdownu

Metropolitan Police poinformowała, że zbada zarzuty dotyczące imprez, które miały miejsce na Downing Street podczas lockdownu.

Wcześniej policja odmówiła zbadania tak zwanej afery „partygate”, mówiąc, że nie bada naruszeń zasad Covid-19 które miały miejsce w przeszłości.


Jednak komisarz Cressida Dick potwierdziła zmianę stanowiska podczas oświadczenia członkom Londynon Assembly.

Działania te prawdopodobnie zwiększą ogromną presję na Borisa Johnsona, przeciw któremu jest już prowadzone dochodzenie.

Sue Grey ma opublikować swój raport w przyszłym tygodniu jednak wiadomość o tym, że policja zbada potencjalne popełnienie przestępstwa, przenosi skandal na zupełnie nowy poziom.


Komisarz Cressida Dick powiedziała: „Jak dobrze wiecie, biuro Rady Ministrów prowadziło dochodzenie w ciągu ostatnich kilku tygodni”.

„Dzisiejszego ranka mogę państwu powiedzieć, że w wyniku po pierwsze informacji dostarczonych przez zespół dochodzeniowy Kancelarii, a po drugie własnej oceny moich funkcjonariuszy, mogę potwierdzić, że MET bada obecnie szereg zdarzeń, które miały miejsce na Downing Street i Whitehall w ciągu ostatnich dwóch lat w związku z potencjalnymi naruszeniami przepisów Covid-19”.

-