Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kobieta zwolniona po 34 latach z powodu wzrostu została przywrócona do pracy

Kierująca przez 34 lata autobusami kobieta, która została zwolniona ze swojej pracy, ponieważ „jest zbyt niska”, ostatecznie została przywrócona do pracy.

Tracey Scholes, która ma 152 cm wzrostu, była pierwszą i jedyną kobietą kierowcą w zajezdni Queens Road w Greater Manchester, kiedy zaczynała prace w 1987 roku.


Widziała wiele zmian w firmie, a gdy zaczynała swoją pracę, nie było tam nawet damskiej toalety.

W listopadzie jednak otrzymała trzymiesięczne wypowiedzenie z pracy, ponieważ z powodu zbyt niskiego wzrostu nie ma już „zdolności” do kierowania autobusami.

Wszystko, dlatego że jej firma Go North West Ltd dwa lata temu zaczęła zastępować zepsute lusterka z boku przedniej szyby innymi bocznymi lusterkami.

Nowe lusterka są położone inaczej dlatego kobieta, ma trudności z patrzeniem przez nie, jednocześnie trzymając stopy na pedałach.


Kiedy Tracey próbowała prowadzić te autobusy, żeby spojrzeć w lustro, musiała się odchylać i zdejmować stopy z pedałów.

Tracey zwróciła na to uwagę kierownictwa, jak mówi, na początku szefowie wyznaczyli jej trasy wykonywane pojazdami z lustrami w starym stylu.

Jednak z czasem coraz więcej autobusów miało nowe lusterka, dlatego firma zaoferowała jej alternatywną rolę, ale była to mniejsza liczba godzin i dużo niższe wynagrodzenie, więc odmówiła.

W konsekwencji firma postanowiła ją zwolnić, dając jej 3-miesięczne wypowiedzenie.

Po tym, jak upubliczniła swoją sytuację, ponad 25 000 osób podpisało petycję wzywającą Go North West, aby przywróciła kobietę do pracy.

Tracey 11 stycznia złożyła apelację o pozwolenie na utrzymanie pracy, która zadziałała.


Teraz została przywrócona po tym, jak przyjęła ofertę dotyczącą nowej pozycji, poinformowała firma Go North West.

Scott Maynard, dyrektor HR w firmie, powiedział BBC, że firma jest zadowolona, ​​że ​​„ceniony i długoletni kierowca” może pozostać w Go North West.

Powiedział, że przywrócenie do pracy nastąpiło po tym, jak Tracey „zdecydowała się przyjąć ofertę prowadzenia różnych autobusów zgodnie z propozycją złożoną we wrześniu”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Szkoły w Anglii sprzeciwiają się zniesieniu obowiązku noszenia masek w klasach
 Czytaj następny artykuł:
Zalana łzami Adele przekłada trasę koncertową z powodu Covid-19