Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wzruszający pogrzeb zamordowanej nauczycielki. Dzieci oddały jej hołd

Dzieci, których uczyła zamordowana nauczycielka Ashling Murphy, ustawiły się pod kościołem, trzymając jej zdjęcia i tworząc wzruszającą straż honorową podczas pogrzebu.

23-letnia Murphy została zamordowana w środę 12 stycznia, gdy uprawiała jogging. Była nauczycielką w szkole podstawowej w Tullamore i muzykiem.


Ciało 23-latki zostało znalezione nad brzegiem Canal Grande w Tullamore w hrabstwie Offaly, co zapoczątkowało śledztwo w sprawie morderstwa.

Początkowo zatrzymano w tej sprawie 40-letniego mężczyznę, ale został wypuszczony i policja nie traktuje go już jako podejrzanego.

Jej śmierć zintensyfikowała debatę na temat bezpieczeństwa kobiet i wywołała wezwania do podjęcia dalszych działań w celu zwalczania przemocy ze względu na płeć.


Wcześniej dziesiątki tysięcy ludzi w całej Irlandii również uczestniczyło w ostatnich dniach w czuwaniu ku czci Murphy.

Dziś ogromne tłumy zgromadziły się na pogrzebie w wiosce Mountbolus i przed kościołem św. Brygidy, gdzie odbywała się msza pogrzebowa kobiety.

Wśród obecnych był irlandzki prezydent Michael D Higgins i irlandzki premier Micheal Martin. A cała ceremonia była transmitowana w telewizji.

Dzieci, które uczyła, stały przed kościołem trzymając fotografie swojej nauczycielki i róże.


Wiadomość na zdjęciu Murphy brzmiała: „Leć wysoko w niebie, nasze lśniące światło”.

Wiele dzieci przyniosło również skrzypce inne instrumenty muzyczne, gdyż na prośbę siostry nauczycielki wszyscy mieli zagrać dla niej ostatnią melodię na cmentarzu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nagranie pokazujące szturm policji na dom w Coventry
 Czytaj następny artykuł:
Tajemniczy tunel w Birmingham. Mało kto wie o jego istnieniu