Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Amazon będzie nadal akceptować karty kredytowe Visa wydane w Wielkiej Brytanii

Amazon poinformował klientów, że zamierza nadal akceptować karty kredytowe VISA wydane w Wielkiej Brytanii i współpracuje z Visa w celu rozwiązania sporu dotyczącego płatności.

W e-mailu do klientów sprzedawca internetowy Amazon powiedział, że „ściśle współpracuje z Visa nad potencjalnym rozwiązaniem”.


Od 19 stycznia Amazon miał przestać akceptować płatności dokonywane za pomocą kart kredytowych Visa.

Gigant internetowy powiedział, że wynika to z wysokich opłat pobieranych przez Visa za przetwarzanie tych transakcji.

W marcu Visa poinformowała, że planuje podwyżki opłat po Brexicie dla brytyjskich klientów zamawiających z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Visa podniosła opłaty interchange od połowy października, co oznacza, że opłaty z 0,20% za karty debetowe i 0,30% za karty kredytowe zostały podniesione do odpowiednio 1,15% i 1,50%.


Rzecznik Amazona powiedział: „Koszt przyjmowania płatności kartą nadal stanowi przeszkodę dla firm dążących do zapewnienia klientom najlepszych cen”.

„Koszty te powinny z czasem spadać wraz z postępem technologicznym, ale zamiast tego nadal utrzymują się na wysokim poziomie, a nawet rosną”.

Teraz Firma wysyłała klientom następujące oświadczenie:

„Oczekiwana zmiana dotycząca korzystania z kart kredytowych Visa na Amazon.co.uk nie nastąpi już 19 stycznia.


Ściśle współpracujemy z Visa nad potencjalnym rozwiązaniem, które umożliwi klientom dalsze korzystanie z ich kart kredytowych Visa na Amazon.co.uk.

Jeśli wprowadzimy jakiekolwiek zmiany związane z kartami kredytowymi Visa, poinformujemy Cię z wyprzedzeniem.

Do tego czasu możesz nadal korzystać z kart kredytowych, kart debetowych Visa, Mastercard, American Express i Eurocard tak jak do tej pory”.

-