Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tak źle jeszcze nie było. Najwięcej zakażeń koronawirusem od początku pandemii w UK

W Wielkiej Brytanii w środę odnotowano najwyższą liczbę codziennych przypadków koronawirusa od początku pandemii w marcu 2020 roku.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że aż 78 610 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Do tej pory najwyższa liczba odnotowanych dziennych przypadków wynosiła 68 053 i odnotowano je 8 stycznia tego roku.


Dla porównania wczoraj odnotowano 59 610 nowych zakażeń, co pokazuje jak dramatyczny wzrost liczby infekcji, który obserwuje się w kraju przed okresem świątecznym.

W Wielkiej Brytanii doszło też do 165 zgonów, które nastąpiły w ciągu 28 dni od uzyskania pozytywnego testu na obecność koronawirusa.

Liczba pacjentów przyjętych do szpitala między 5 a 11 grudnia wzrosła o 10,4% w porównaniu z poprzednimi 7 dniami, przy czym hospitalizowano 5 984 osób.

Nowe dane zostały opublikowane  po ostrzeżeniu jednego z naukowców o możliwości przytłoczenia NHS w przyszłym miesiącu z powodu nagłego wzrostu zakażeń.


Profesor Graham Medley z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej oraz członek Naukowej Grupy Doradczej ds. Nagłych Wypadków (Sage), powiedział w BBC, że martwi się: „bo widać, że liczba osób przyjmowanych do szpitala staje się coraz większa”.

Dziś liczba całkowitych zakażeń od początku pandemii w Wielkiej Brytanii przekroczyła 11 mln infekcji. Spowodowały one śmierć 146 791 osób.

Jednak według ONS od początku pandemii Wielkiej Brytanii odnotowano 172 000 zgonów, w których COVID-19 został wymieniony w akcie zgonu.

Dane te różnią się od oficjalnych danych rządowych, które uwzględniają tylko zgony, do których doszło w ciągu 28 dni od uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.


Boris Johnson zwołał dziś konferencję prasową na Downing Street, która ma się odbyć o godzinie 17:00.

Premier przemówi po tym, jak od dziś wprowadzono paszporty covidowe, które będą obowiązkowe w klubach nocnych i na dużych wydarzeniach w Anglii.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
4 671 zakażeń Omikronem w ciągu doby w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Skazany na dożywocie za morderstwa popełnione 34 lata temu i wykorzystanie seksualnie 99 zwłok w kostnicy