Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Macocha, która zamordowała 6-latka „przetrzymywana w izolacji dla własnego bezpieczeństwa”

Macocha skazana za morderstwo Arthura Labinjo-Hughesa jest przetrzymywana w izolacji dla własnego bezpieczeństwa.

32-letnia Emma Tustin trafiła do więzienia na co najmniej 29 lat po tym, jak została uznana za winną morderstwa sześciolatka na początku tego miesiąca.

Według doniesień mediów kobieta została zaklasyfikowana jako więźniarka narażona na niebezpieczeństwo, co oznacza, że ​​nie ma kontaktu z innymi więźniami. Je, ćwiczy i myje się tylko w towarzystwie strażników.


Źródło w HMP Peterborough, gdzie jest przetrzymywana, powiedziało The Sun, że kobieta jest postrzegana jako „ogromny cel” dla innych i „podejmowane są wszelkie wysiłki, aby chronić ją przed atakiem”.

Anonimowe źródło jednak dodało: „To tylko kwestia czasu kiedy ktoś ją załatwi”.

32-letnia Emma Tustin została skazana w sądzie koronnym w Coventry na dożywocie z możliwością zwolnienia warunkowego najszybciej za 29 lat.

Kobieta brutalnie potrząsała i wielokrotnie uderzała głową chłopca o ścianę, że doznał uszkodzenia mózgu niemożliwego do przeżycia.


Chłopcu grożono śmiercią, wyzywano i kazano mu stać na schodach pod drzwiami wejściowymi po 14 godzin dziennie.

Był też rutynowo bity, izolowany, głodzony i karmiono go na siłę przesolonymi posiłkami. Musiał też spać na podłodze w salonie.

Sprawa poruszyła praktycznie całym krajem, a ostatnie dni były zdominowane przez hołdy dla małego fana Birmingham City, od oklasków na stadionach piłkarskich po czuwanie społeczeństwa.

Jej partner i ojciec Artura, 29-letni Thomas Hughes, został skazany na 21 lat więzienia za zabójstwo.


Po skazaniu ojciec-zabójca Arthura Labinjo-Hughesa zgodził się na wydanie jego ciała, aby biologiczna matka chłopca mogła go pochować.

Ciało sześcioletniego chłopca przez cały ten czas leżało w kostnicy, gdzie została przeprowadzona jego sekcja zwłok. Działo się tak z powodu sporu prawnego o to, kto miał prawo do pochowania dziecka.

Jego biologiczna matka Olivia Labinjo-Halcrow sama przebywa obecnie w więzieniu po tym, jak została skazana za zabójstwo swojego chłopaka Gary'ego Cunninghama.

-