Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kolejne 90 przypadków Omikrona w UK. Z powodu epidemii zamknięto szkołę

W Wielkiej Brytanii odnotowano kolejne 90 przypadków nowego wariantu koronawirusa nazwanego Omikron, co daje w sumie 336 przypadków.

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia poinformowała, że​​ 64 z ostatnich przypadków odnotowano w Anglii, 23 w Szkocji, a trzy w Walii.

Jak dotąd nie odnotowano przypadków Omikrona w Irlandii Północnej.


Według informacji, jakie podało BBC jedna ze szkół podstawowych w Renfrewshire w Szkocji została zamknięta na tydzień po podejrzeniu wybuchu epidemii odmiany koronawirusa Omikron.

Rodziców dzieci z Todholm Primary przy Lochfield Road w Paisley poinformowano e-mailem o zamknięciu placówki.

Rada Renfrewshire powiedziała, że ​​decyzja została podjęta, ponieważ nie byli w stanie utrzymać niezbędnego poziomu personelu.

Uczniowie przeszli na naukę zdalną od poniedziałku 6 grudnia do piątku 10 grudnia.

Cześć uczniów musi się izolować, podobnie jak wielu członków personelu.


W poniedziałek szkocki rząd potwierdził 23 nowe przypadki Omikrona , zwiększając ich liczbę do 71.

Dziś profesor Paul Hunter, ekspert chorób zakaźnych z University of East Anglia, powiedział, że wariant Omikron może „wyprzedzić” dominujący do tej pory wariant Delta i stać się dominujący w ciągu kilku tygodni.

Według profesora nowy wariant „rozprzestrzenia się szybciej niż wariant Delta”, a władze Afryki Południowej, gdzie na początku wykryto tę mutację, mówią o „bardzo szybkim” wzroście przypadków.

Profesor Hunter powiedział BBC: „Jak prawdopodobne jest rozprzestrzenienie się w Wielkiej Brytanii, jest nadal niepewne, ale myślę, że wczesne oznaki są takie, że prawdopodobnie rozprzestrzeni się dość szybko i prawdopodobnie zacznie wyprzedzać Delta i stanie się dominującym wariantem w ciągu najbliższych tygodni lub miesiąca”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Policjanci, którzy udostępnili zdjęcia zamordowanych sióstr z miejsca zbrodni, skazani na więzienie
 Czytaj następny artykuł:
Omikron może stać się dominującym wariantem w Wielkiej Brytanii w ciągu miesiąca


Gorące Tematy