Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pigułki na Covid-19 w Wielkiej Brytanii mogą być dostępne już przed świętami

NHS planuje wprowadzić „zmieniającą zasady gry” pigułkę antywirusową, którą osoby z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa będą mogły wziąć w domu.

Według Sunday Telegraph, molnpirawir, czasami znany jako Lagevrio, może być oferowany najsłabszym pacjentom już przed Bożym Narodzeniem.


Minister zdrowia Sajid Javid przygotowuje się do ogłoszenia rozpoczęcia krajowego pilotażu leku, który Wielka Brytania zatwierdziła jako pierwsza w zeszłym miesiącu.

Do lokalnych przedstawicieli służby zdrowia wystosowano już pismo w sprawie planowanego wdrożenia. Jednak termin rozpoczęcia programu nie został jeszcze potwierdzony.

Wdrożenie planu leczenia będzie miało na celu zapobieganie poważnym chorobom u pacjentów z koronawirusem oraz zapobieganie konieczności leczenia szpitalnego.


Molnpirawir może być przyjmowany przez osoby, u których wynik testu na obecność koronawirusa jest pozytywny i występuje co najmniej jeden czynnik ryzyka rozwoju poważnej choroby.

Są to czynniki takie jak otyłość, wiek powyżej 60 lat, cukrzyca lub choroba serca.

Jak podaje Sky News, NHS będzie dostarczać pigułki dla takich pacjentów w ciągu zaledwie 48 godzin od uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Bardziej rygorystyczne restrykcje po Bożym Narodzeniu w Wielkiej Brytanii?
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson zgłoszony na policję za złamanie zasad lockdownu w zeszłym roku


Gorące Tematy