Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pilne: Wielka Brytania wprowadza dodatkowe testy dla podróżnych

Wszyscy podróżni przyjeżdżający z zagranicy do Wielkiej Brytanii ponownie będą musieli wykonać test na obecność koronawirusa przed wyjazdem.

Dodatkowy test został wprowadzony, aby poradzić sobie z rozprzestrzenianiem się nowego wariantu Omikron — ogłosił dziś minister zdrowia.


Zasada dotyczy wszystkich podróżnych odwiedzających Wielką Brytanię lub wracających z wakacji, niezależnie od statusu szczepień i wejdzie w życie we wtorek 7 grudnia od godziny 4:00.

Oznacza to, że od wtorku wszyscy, niezależnie od statusu szczepień, którzy przyjadą do Wielkiej Brytanii, będą musieli wykonać przepływu bocznego lub test PCR maksymalnie 48 godzin przed godziną odlotu.

Dodatkowo muszą wykonać test PCR drugiego dnia po przyjeździe do Wielkiej Brytanii i się izolować, dopóki nie otrzymają potwierdzenia, że wynik testu jest negatywny.

Sajid Javid powiedział, że zostanie to wprowadzone z powodu „rosnącej liczby przypadków koronawirusa związanych z podróżami”.


Wielka Brytania dodała również Nigerię do czerwonej listy podróży. Dołączyła ona do kilku krajów południowoafrykańskich, które zostały dodane po wykryciu wariantu Omikron pod koniec zeszłego miesiąca.

Ta zmiana wejdzie w życie od 4 rano w poniedziałek. Jak zaznaczył Javid, Nigeria „jest drugim krajem po RPA z największą liczbą przypadków wariantu Omikron”.

Minister Zdrowia potwierdził również, że obecnie w Wielkiej Brytanii jest około 160 przypadków wariantu Omicron, w tym 130 w Anglii.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„Pobłażliwe” wyroki dla zabójców 6-letniego Arthura mogą zostać zwiększone
 Czytaj następny artykuł:
Obudziła się i zobaczyła 775 000 funtów przelane na jej konto przez HMRC – jej życie zamieniło się przez to w koszmar


Gorące Tematy