Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

-11 stopni i 5 dni opadów śniegu w Wielkiej Brytanii. Nadchodzi pogorszenie pogody

Tysiące ludzi już drugi weekend żyje bez prądu z powodu szkód wyrządzonych przez sztorm Arwen, a meteorolodzy znów zapowiadają pogorszenie pogody i opady śniegu w części Wielkiej Brytanii.

Najnowsze mapy pogodowe sugerują, że Wielką Brytanię czeka na najmniej pięć dni śniegu od soboty, z czego większość spadnie na wyższe tereny na północy kraju.

Według jednej z prognoz we wtorek i środę na północy Wielkiej Brytanii temperatura może spaść nawet do -11°C.


Met Office zapowiedziało, że cały następny tydzień ma być zimny, wietrzny i deszczowy a w niektórych położonych wyżej obszarach w sobotę zacznie padać śnieg.

Biuro meteorologiczne zapowiada również, że śnieg spadnie w części wschodniej Anglii, North Yorkshire Moors i części Lincolnshire.

Natomiast na północnym zachodzie przewidywane są silne wiatry i ulewne deszcze.

W niedzielę będzie nadal zimno, na wschodzie Anglii spadnie trochę śniegu, a na zachodzie przewiduje się suchą i słoneczną pogodę.

W niektórych częściach Wielkiej Brytanii, w tym w środkowej i zachodniej Szkocji spodziewane są przymrozki, a temperatury mogą spaść do -5°C.


Od poniedziałku będzie padał śnieg, który według Wxcharts najprawdopodobniej zobaczymy w Szkocji, północnej Anglii i Midlands oraz Północnej Walii.

Mapy sugerują również dalsze opady śniegu w tych samych obszarach we wtorek i we wczesnych godzinach porannych w środę.

Według snow-forecast.com, w niektórych częściach Szkocji, w tym w Cairngorms nocne temperatury mogą spaść do -11 stopni.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Obudziła się i zobaczyła 775 000 funtów przelane na jej konto przez HMRC – jej życie zamieniło się przez to w koszmar
 Czytaj następny artykuł:
Brat oskarżony o napaść seksualną i morderstwo 16-latki