Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair nie odwoła lotów z powodu wariantu Omikron

Szef tanich linii lotniczych Ryanair przyznał, że nie widzi powodów, dla których zaszczepieni bądź przebadani pasażerowie mieliby podlegać ewentualnym, bardziej restrykcyjnym przepisom dotyczącym podróżowania.

Michael O’Leary podczas konferencji prasowej w Lizbonie powiedział, że jego linie lotnicze nie będą odwoływać żadnych lotów.


„Nie wydaje mi się, aby wariant Omikron mógł powstrzymać osoby w pełni zaszczepione lub posiadających negatywny wynik testu PCR przed wyjazdem. Byłoby to co najmniej niezrozumiałe” – powiedział O’Leary.

Michael O’Leary bierze jednak pod uwagę to, że rządy poszczególnych państw mogą przywrócić zakazy lotów, jak to już zrobiły m.in. władze Izraela oraz Maroka.

Michael O’Leary podkreślił, że pomimo zaostrzania w wielu krajach restrykcji, linie lotnicze ciągle mają popyt na podróże.


„Nie widzimy ryzyka w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa. Popyt na podróże lotnicze utrzymuje się na wysokim poziomie i nie obserwujemy wpływu na liczbę rezerwacji. Loty europejskie są bezpieczne” – dodał O’Leary.

Z powodu nowego wariantu koronawirusa wszyscy, niezależnie od statusu szczepień, którzy przyjadą do Wielkiej Brytanii, muszą wykonać test PCR drugiego dnia po przyjeździe i się izolować, dopóki nie otrzymają potwierdzenia, że wynik testu jest negatywny.

Również polska zmieniła zasady dotyczące kwarantanny po powrocie do kraju.

Od 1 grudnia niezaszczepieni podróżni spoza strefy Schengen i Unii Europejskiej, a więc także z Wielkiej Brytanii, są objęci kwarantanną, która została wydłużona z 10 do 14 dni.


Z obowiązkowej kwarantanny można zostać zwolnionym, robiąc test PCR po 8 dniach od przekroczenia granicy Polski.

Osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy oraz dzieci do 12 lat będące pod opieką osób zaszczepionych nie są objęte tymi restrykcjami.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W niecały tydzień ponad milion osób zarezerwowało szczepienia przypominające w UK
 Czytaj następny artykuł:
Kolejne 75 przypadków Omikron w Anglii. W sumie w UK wykryto już 134 przypadki