Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Ryzyko ponownego zakażenia jest dużo wyższe w przypadku wariantu Omikron

Ryzyko ponownego zakażenia jest dużo wyższe w przypadku wariantu Omikron

Nowy wariant koronawirusa Omikron ma „znaczną” zdolność do zakażenia osób, które nabrały odporności poprzez poprzednią infekcję, sugeruje pierwsze rzeczywiste badanie tego wariantu.

Nowe badania twierdzą, że może on wywołać dużą falę infekcji – nawet w populacjach, które mogą pochwalić się wysokim poziomem przeciwciał.


Na razie nie wiadomo jaką ochronę przed Omikronem zapewniają istniejące szczepionki, powiedzieli naukowcy.

Według badań, ryzyko reinfekcji było niższe w falach Beta i Delta niż w przypadku pierwszego szczepu wirusa, który, jak się uważa, pochodzi z Wuhan w Chinach.

Jednak ryzyko reinfekcji jest 2,4 razy wyższe w przypadku wariantu Omikron w porównaniu z pierwszą falą, napisali naukowcy z Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych (NICD) w RPA.

Naukowcy napisali: „Znaleźliśmy dowody na znaczny i ciągły wzrost ryzyka reinfekcji, który jest czasowo spójny z czasem pojawienia się wariantu Omikron w RPA, co sugeruje, że jego przewaga w selekcji jest przynajmniej częściowo napędzana zwiększoną zdolnością zarażania osób wcześniej zakażonych”.


Nowe badanie jednak pojawiło się po tym, jak południowoafrykańska lekarka, która odkryła Omikron, powiedziała, że ​​pacjenci w jej kraju doświadczali „niezwykle łagodnych” objawów.

Dr Angelique Coetzee zasugerowała, że ​​świat może niepotrzebnie panikować w związku z nowym szczepem koronawirusa.

Friday, 03 December 2021 09:26 - Adam Bham
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Tylko jednego dnia ponad 150 londyńczyków otrzymało mandaty za brak masek
 Czytaj następny artykuł:
Podróżni znaleźli sposób na latanie bez testów. Wykorzystują lukę w brytyjskim systemie