Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W Wielkiej Brytanii znów spadnie śnieg i będzie nawet -9 stopni Celsjusza

Nawet 10 cm śniegu może w tym tygodniu pokryć część Wielkiej Brytanii, a temperatury mogą spaść nawet do -9 stopni Celsjusza — twierdzą meteorolodzy.

Ochłodzenia można się spodziewać zaledwie kilka dni po tym, jak sztorm Arwen, który przyniósł wiatr o prędkości 100 mil na godzinę, obfity śnieg i deszcz, siał spustoszenie w całej Wielkiej Brytanii.

Szacuje się, że podczas pierwszego sztormu sezonu około miliona domów i firm ucierpiało, a co najmniej 3 osoby straciły życie.


Aktualne mapy pogody sugerują, że w środę w nocy na północy kraju znów będzie bardzo zimno, a na wyższych terenach może pojawić się śnieg, a w innych regionach ulewny deszcz i grad.

Według prognozy Netweather, na obszarze północno-wschodniej Szkocji w środę rano temperatura spadnie do -3 C, podobnej temperatury, bo -2 C możemy się spodziewać w północnej Anglii.

Natomiast w czwartek rano będzie jeszcze zimniej, a Netweather zapowiada minimalną temperaturę sięgająca nawet -9 C w środkowej Szkocji.

W tym dniu w prawie całej Wielkiej Brytanii temperatury spadną poniżej zera.


Według meteorologów w środowy wieczór w północno-zachodniej Szkocji może spaść 7 cm śniegu.

W czwartek prawdopodobnie spadnie go jeszcze więcej, północno-zachodnia Szkocja zostanie pokryta 10-centymetrową warstwą białego puchu.

Śniegu można się też spodziewać w środkowej Szkocji oraz pomiędzy Midlands a północno-zachodnią Anglią. W tych regionach spadnie od 3 do 4 cm śniegu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ogromne kolejki na lotniskach po powrocie surowych zasad podróży
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson zwołał dziś konferencję prasową na temat wariantu Omikron


// //