Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Obowiązek noszenia masek w Anglii. Wykryto nowy wariant koronawirusa

Obowiązek noszenia masek w Anglii. Wykryto nowy wariant koronawirusa

W Wielkiej Brytanii pojawił się nowy wariant koronawirusa. Omikron wymusił na rządzie wprowadzenie nowych restrykcji.

W sobotę premier Boris Johnson ogłosił, że zaostrzone zostaną przepisy dotyczące zakrywania twarzy w sklepach i komunikacji miejskiej.


Boris Johnson ogłosił to na konferencji prasowej, na której poinformował, że w sobotę 27 listopada w Wielkiej Brytanii wykryto nowy wariant koronawirusa nazwany Omikron.

Premier powiedział: „Przyglądamy się handlowi i transportowi – po prostu wrócimy do pozycji, w której trzeba nosić maski w sklepach lub w transporcie publicznym”.

Później na profilu premiera na Twitterze pojawiła się aktualizacja: „Zakrycia twarzy staną się obowiązkowe w transporcie publicznym i sklepach. Nie licząc gastronomii”.

Nowy wariant koronawirusa zidentyfikowano w Botswanie, zdołał on się już przedostać się do wielu krajów.


Naukowcy ostrzegli o tym, że nowy szczep koronawirusa ma „niesamowicie wysoką” liczbę mutacji, który może wywołać infekcje na całym świecie. Został on nazwany „najgorszym z dotychczasowych” wariantów.

Szczep, znany również jako B.1.1.529, zawiera 32 mutacje, z których wiele sugeruje, że jest bardziej odporny na szczepionki i wysoce zaraźliwy.

Ma on też więcej zmian w swoim białku kolczastym niż jakikolwiek inny dotychczas wariant — przez co wirus dużo łatwiej dostanie się do komórki człowieka. Może to też utrudnić szczepionkom walkę z tym wirusem.

Sunday, 28 November 2021 09:09 - Adam Bham
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wszyscy przyjeżdżający do UK muszą wykonać test PCR i się izolować
 Czytaj następny artykuł:
Śnieg w Birmingham w 2021 roku