Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Pasażerowie ostatniego lotu z RPA nie zostali poddani testom ani dodatkowym środkom ostrożności

Pasażerowie ostatniego lotu z RPA nie zostali poddani testom ani dodatkowym środkom ostrożności

Pasażerowie, którzy przylecieli do Wielkiej Brytanii jednym z ostatnich dozwolonych lotów z RPA, ujawnili, że nie zaoferowano im testów i pozwolono im na mieszanie się z setkami innych pasażerów.

Dzieje się tak mimo to, że w tym kraju wykryto nowy bardzo groźny wariant koronawirusa, który prawdopodobnie jest odporny na szczepionki i bardziej zaraźliwy.


Minister zdrowia Sajid Javid ogłosił, że loty z RPA – a także z Namibii, Lesotho, Botswany, Eswatini i Zimbabwe – zostaną zawieszone od dzisiejszego południa.

Wszystkie te kraje zostaną też umieszczone na czerwonej liście podróży od poniedziałku.

Jednak dzisiaj pasażerowie przybywający z Johannesburga – stolicy prowincji Gauteng, w której zidentyfikowano nowy wariant – nie zostali poddani „żadnym dodatkowym środkom ostrożności”.

Podejście brytyjskich władz znacznie kontrastowało to z podejściem rządu w Holandii, gdzie pasażerom przybywającym do Amsterdamu powiedziano, że nie będą mogli opuścić samolotu, dopóki nie zostaną przetestowani.

Dopiero po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa mogli opuścić samolot i udać się do swojego miejsca pobytu.


Pisarz i komentator polityczny Adam Schwarz napisał na Twitterze: „Przyjaciel przyleciał dziś rano do Londynu jednym z ostatnich lotów z RPA".

"Urzędnicy służby zdrowia nie podjęli żadnych dodatkowych środków ostrożności dla setek pasażerów”.

„Kapitan odczytał jedynie oświadczenie »doradzające« samoizolację i dalsze testy. Jednak jest to w gestii pasażerów i nie jest prawnie egzekwowane".

"Pasażerowie następnie wsiedli do autobusu lotniskowego, aby odzyskać bagaż, mieszając się z dziesiątkami innych lotów. Nie zaoferowano im żadnych testów”.

Friday, 26 November 2021 14:22 - Adam Bham
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zamieszki w ośrodku dla uchodźców w Polsce. Interweniowała policja
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair ostrzega: Lockdowny w Europie odstraszają podróżujących