Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wybierasz się na zakupy, zrób test – zaleca brytyjski rząd

Brytyjski rząd zachęca wszystkich wybierających się na zakupy świąteczne w ruchliwych centrach handlowych, aby wcześniej wykonali test na obecność koronawirusa.

Oficjalne zalecenia dotyczące zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zachęcają teraz ludzi do wykonania testu przepływu bocznego, jeśli sądzą, że tego dnia będą przebywać w „zatłoczonych pomieszczeniach”.


Jeśli ktoś uzyska pozytywny wynik testu w domu, powinien unikać wychodzenia z domu i zarezerwować test PCR, aby potwierdzić swój wynik.

Zalecenia rządu zostały zaktualizowane w związku z obawami o gwałtowny wzrost liczby przypadków, który może być spowodowany świątecznymi zakupami i imprezami.

Według najnowszych danych jedna na trzy osoby zakażone koronawirusem nie ma żadnych objawów, co oznacza, że ​​ktoś może wyjść na zakupy lub na imprezę i potencjalnie nie ma pojęcia, że ​​zaraża innych.


Zalecenia rządu zostały zmienione po tym, jak inne kraje w Europie borykają się z nagłym wzrostem przypadków, a w Austrii i na Słowacji nałożono lockdowny.

W poniedziałek Boris Johnson powiedział, że nie widzi potrzeby ponownego wprowadzania ograniczeń w Wielkiej Brytanii.

Istnieją jednak obawy, że kryzys koronawirusowy może pochłonąć obchody Bożego Narodzenia drugi rok z rzędu.

Dlatego rząd ostrzega ludzi, aby byli rozważni i się testowali, jeśli mają zamiar wybrać się na zakupy świąteczne w ruchliwych centrach handlowych.


Testy przepływu bocznego do wykonania w domu można zamówić bezpłatnie, a osoby z objawami powinny się izolować i uzyskać test PCR.

Chociaż brytyjski rząd obecnie nie rozważa wprowadzenia „Planu B” walki z koronawirusem, w Irlandii Północnej ministrowie, w celu ograniczenia zakażeń, wydali już zalecenie do pracy z domu tam, gdzie to możliwe.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Black Friday: Sprytny hack dzięki któremu kupisz Echo Dot za jedyne 3,99 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Met Office ostrzega przed opadami śniegu i silnym wiatrem w UK