Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W Wielkiej Brytanii zabraknie chipsów Walkers. Firma wyjaśnia, skąd się wzięły problemy z dostawami

Wielka Brytania doświadczyła w tym roku niedoborów wielu produktów, od paliwa i konsol Nintendo, po mięso, sery i makarony.

Teraz supermarkety w kraju mogą się spodziewać, że zabraknie chipsów Walkers, a w niektórych sklepach już widać braki na półkach.

Zakłócenia w dostawach mają trwać jeszcze przez kilka tygodni, co budzi niepokój Brytyjczyków, że słonych i chrupiących przekąsek będzie brakować w te Święta Bożego Narodzenia.


Walkers poinformował, że powodem braku produktów jest usterka informatyczna, która pojawiła się podczas aktualizacji systemu.

Rzecznik Walkers powiedział: „Niedawna aktualizacja systemu informatycznego zakłóciła produkcję i dostawy niektórych naszych produktów”.

„Nasze zakłady nadal wytwarzają chipsy i przekąski, ale na mniejszą skalę”.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zwiększyć produkcję i ulubione produkty naszych klientów wróciły na półki”.

Właściciel Walkers, firma PepsiCo, wdrożyła kosztującą 14 milionów funtów modernizację swojego Centrum Dystrybucji Regionu Południowego w Beaumont Leys w Leicester – największej placówki dystrybucyjnej w Wielkiej Brytanii.


Firma powiedziała, że ​​problemy zostały już rozwiązane, ale spowodowały, że jej fabryki produkują mniej przekąsek niż zazwyczaj.

Jednak producent zapewnił, że ​​zwiększy produkcję swoich najpopularniejszych smaków chipsów, w tym o smaku sera i cebuli oraz soli i octu.

Obecnie wiele produktów jest niedostępnych na stronach internetowych Tesco, a w niektórych supermarketach widać puste półki.

-