Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Szczepienia przypominające w UK będzie można zarezerwować miesiąc wcześniej

Szczepienia przypominające w UK będzie można zarezerwować miesiąc wcześniej

Szczepienia przypominające przeciw COVID-19 będzie można rezerwować miesiąc wcześniej w ramach zmiany, która wejdzie w życie w poniedziałek 8 listopada.

Obecnie ludzie w Anglii muszą czekać do sześciu miesięcy od przyjęcia drugiej dawki, zanim będą mogli zarezerwować szczepionkę przypominającą.

Jednak wprowadzona zmiana będzie oznaczać, że będą mogli umówić się na wizytę już po pięciu miesiącach, chociaż nadal będą mogli otrzymać dawkę przypominającą dopiero po sześciu miesiącach.


Szczepionki przypominające są obecnie dostępne dla osób w wieku powyżej 50 lat i osób uważanych za najbardziej zagrożone COVID-19.

Ponad dziewięć milionów ludzi otrzymało już trzecią dawkę szczepionki, co, jak mają nadzieję urzędnicy ds. zdrowia, zapewni im bezpieczeństwo w trudnych zimowych miesiącach.

Zmiana w systemie rezerwacji przyspieszy ich wdrożenie, bo ​​ludzie nie będą musieli czekać na znalezienie dogodnego terminu.

Minister Zdrowia i Opieki Społecznej Sajid Javid powiedział: „Szczepionki przeciw COVID-19 to najlepszy sposób na ochronę siebie i swojej rodziny przed trudną zimą, a ta zmiana w systemie ułatwi ludziom rezerwację szczepień przypominających”.

Saturday, 06 November 2021 09:30 - Adam Bham
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kobieta aresztowana w związku ze śmiercią wioślarzy w Walii
 Czytaj następny artykuł:
Chory psychicznie Polak zamordował i poćwiartował matkę. Szczątki schował w lodówce