Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Boris Johnson bez maski, obok Davida Attenborougha. W Internecie zawrzało

Boris Johnson został skrytykowany za to, że nie założył maski, gdy siedział obok 95-letniego Davida Attenborougha.

Niektóre zdjęcia pokazują również Johnsona siedzącego bez maski obok 72-letniego sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa podczas otwarcia szczytu klimatycznego w poniedziałek.


Chociaż Johnson jest widziany w masce na innych zdjęciach zrobionych podczas tego samego wydarzenia, to jednak nie uchroniło go to przed falą krytyki.

Minister handlu w gabinecie cieni Bill Esterson napisał na Twitterze: „Boris Johnson postanowił nie nosić maski siedzącej obok Davida Attenborough na #COP26. Attenborough ma 95 lat i jest bardzo zagrożony COVID-19”.

„Noszenie maski chroni innych ludzi, ale Johnson się nie martwi o ochronę Attenborougha przed COVID-19. Wszystko to mówi o tym, jaki jest Johnson” - dodał.

Z kolei posłanka Partii Pracy, Anna McMorrin, napisała: „Jedną rzeczą jest pokazać, jak mało ci zależy, a zupełnie inną siedzieć obok 95-letniego Davida Attenborougha i NIE nosić maski”.

Johnson i inni torysi zostali też skrytykowani za nienoszenie masek w Izbie Gmin w ostatnich tygodniach, pomimo dużej liczby przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii.


Rzecznik Downing Street powiedział Daily Mirror: „Premier przez cały czas przestrzegał wytycznych związanych z Covid-19 na COP26”.

„Jak wiecie, uczestnicy i delegaci nie muszą nosić masek, gdy siedzą zgodnie z wytycznymi, a premier będzie nadal przestrzegał wszystkich obowiązujących zasad, gdy jest w Glasgow” - dodał.

Wcześniej premier Wielkiej Brytanii był wyśmiewany w Internecie, bo internauci twierdzili, że zasnął podczas konferencji klimatycznej COP26.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Przerażająca lalka ze „Squid Game” pojawi się w Birmingham w tym tygodniu
 Czytaj następny artykuł:
Główny naukowiec odszedł z SAGE, bo rząd ignorował zalecenia ekspertów. Jeremy Farrar ostrzegł, że pandemia jest „daleka od zakończenia”


// //