Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania przeznaczy 3 mld funtów na rozwój ekologii w krajach rozwijających się

Wielka Brytania wyda 3 miliardy funtów na finansowanie programów ekologicznych technologii w krajach rozwijających się w ciągu najbliższych pięciu lat, ogłosił Boris Johnson.

Mamy nadzieję, że inicjatywa Clean Green pomoże uporać się ze zmianami klimatycznymi i pobudzić wzrost gospodarczy.


Finansowanie zostało ogłoszone przez premiera, podczas rozpoczęcia Cop26 w Glasgow.

Johnson powiedział: „Chcę, aby brytyjska zielona rewolucja przemysłowa miała zasięg globalny. Tempo zmian w czystej technologii i infrastrukturze jest niewiarygodne, ale żaden kraj nie powinien zostać w tyle w wyścigu o ratowanie naszej planety”.

„Klimat często był cichą ofiarą wzrostu gospodarczego i postępu – ale teraz powinno być odwrotnie. Dzięki inicjatywie Clean Green możemy pomóc w lepszej i bardziej ekologicznej odbudowie po pandemii oraz skierować świat na ścieżkę bardziej zrównoważonej przyszłości”.

Pieniądze obejmują 200 milionów funtów na innowacje w dziedzinie klimatu, które będą wspierać rozwój technologii, aby pomóc społecznościom radzić sobie ze skutkami zmian klimatycznych.


Może to obejmować projekty wspierające rolnictwo walczące z suszą i zrównoważone leśnictwo.

Finansowane są również projekty obejmujące produkcję pojazdów elektrycznych w Indiach, zielone przemiany w Wietnamie oraz energię słoneczną w Burkina Faso, Pakistanie, Nepalu i Czadzie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Chaos w centrum Birmingham. Zamknięte drogi z powodu protestu Insulate Britain
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair obniży ceny biletów, aby zwiększyć popyt zimą


// //