Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Cena benzyny w UK osiągnęła rekordowy poziom 142,94 pensów za litr

Cena benzyny w UK osiągnęła rekordowy poziom 142,94 pensów za litr

Ceny benzyny w Wielkiej Brytanii osiągnęły rekordowy poziom, podbijając rekord, który był ustanowiony w 2012 roku.

Średnia cena benzyny w Wielkiej Brytanii w niedzielę wyniosła 142,94 pensa za litr, pobiła ona poprzedni rekord, ustanowiony w kwietniu 2012 r., o 0,46 pensa.


Tymczasem ceny oleju napędowego osiągnęły wczoraj 146,5 pensów za litr, nieco poniżej rekordowego poziomu 147,93 pensów za litr.

Dzieje się tak, bo ceny ropy naftowej na całym świecie nadal rosną, a cena referencyjnej ropy Brent wzrosła o 56 centów, czyli 0,7%, do 86,09 USD za baryłkę.

Rzecznik do spraw paliw z RAC Simon Williams powiedział: „To naprawdę ponury dzień dla kierowców i mieliśmy nadzieję, że po wysokich cenach w kwietniu 2012 roku nie zobaczymy go ponownie. Zaszkodzi to wielu budżetom domowym i bez wątpienia będzie miało konsekwencje dla gospodarki”.

Według ekspertów niektórzy kierowcy już ograniczają wydatki na żywność i ogrzewanie, aby zrekompensować koszty paliwa, a nie wiadomo czy to koniec podwyżek.


„Pytanie brzmi teraz: gdzie to się zatrzyma i jaką cenę osiągnie benzyna? Jeśli ropa osiągnie 100 dolarów za baryłkę, bardzo łatwo możemy zobaczyć, jak średnia cena wzrośnie do 150 pensów za litr” - powiedział Simon Williams.

„Istnieje ryzyko, że osoby o niższych dochodach, które muszą jeździć do pracy, będą miały poważne problemy ze znalezieniem dodatkowych pieniędzy na benzynę, której tak bardzo potrzebują”.

„Wzywamy rząd, aby pomógł złagodzić to obciążenie poprzez tymczasowe obniżenie podatku VAT, aby najwięksi detaliści przywrócili cenę za litr benzyny do poziomu sprzed pandemii” - dodał.

Monday, 25 October 2021 13:03
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Krajowa płaca minimalna w UK wzroście o więcej niż planowano
 Czytaj następny artykuł:
Range Rover za 80 000 funtów skradziony w Solihull odnaleziony w Polsce