Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Ilość zakażeń koronawirusem spadnie do 5 000 dziennie do Bożego Narodzenia – twierdzi rząd

Ilość zakażeń koronawirusem spadnie do 5 000 dziennie do Bożego Narodzenia – twierdzi rząd

Zgodnie z modelowaniem przeprowadzonym przez rząd, ilość przypadków zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii powinna spaść w listopadzie o około 85 procent.

Jak twierdzą rządowi eksperci, liczba zakażeń spadnie do zaledwie 5000 dziennie do Bożego Narodzenia, nawet bez wprowadzania planu B.


Obecny wzrost zakażeń jest głównie napędzany przez dzieci, które są w dużej mierze nieszczepione, a ponieważ tak wielu młodych ludzi zostaje zarażonych, niektórzy eksperci rządowej grupy doradczej SAGE spodziewają się, że niedługo większość młodych ludzi zostanie zakażonych, przez co osiągną wyższy poziom naturalnej odporności.

Dodatkowo październikowa przerwa w połowie semestru, która dla większości szkół rozpoczyna się dzisiaj, będzie działała jak naturalna przerwa dla koronawirusa i obniży liczbę zakażeń.

Rząd nie chce wprowadzać ograniczeń planu B, w tym obowiązku noszenia masek na twarz, wytycznych dotyczących pracy z domu i paszportów szczepień, bo uważa, że prognozy pokazują, że liczna infekcji szybko spadanie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Jeden z modeli, z London School of Hygiene and Tropical Medicine, sugeruje, że liczba przypadków wkrótce osiągnie szczyt, następnie gwałtownie spadnie w miesiącach zimowych – nawet bez rządowego Planu B.


Inne niepublikowane modele również wykazały podobne spadki, a eksperci wskazują, że liczba przypadków może spaść. do około 5000 przypadków dziennie do Bożego Narodzenia -donosi The Telegraph.

Rząd znajduje się pod rosnącą presją na wdrożenie Planu B po tym, jak liczba dziennych przypadków przekroczyła 50 000 w zeszłym tygodniu, a liczba przyjęć do szpitali wzrosła do ponad 1000.

Wczoraj szefowie Ministerstwa Zdrowia poinformowali o kolejnych 39 962 przypadkach zakażeń – spadek o jedenaście procent w ciągu tygodnia.

Jednak liczba osób umierających na Covid wzrosła z 57 w zeszłym tygodniu do 72 – wzrost o 26 procent.

Monday, 25 October 2021 09:47 - Adam Bham
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Range Rover za 80 000 funtów skradziony w Solihull odnaleziony w Polsce
 Czytaj następny artykuł:
Od dziś rodzice mogą rezerwować szczepienia przeciw Covid-19 dla dzieci