Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Powrót masek i praca z domu? Rząd wskazuje, że trudna zima może wymagać wprowadzenia ograniczeń

Według brytyjskich mediów obowiązek noszenia masek, zalecania pracy z domu i wprowadzenie paszportów szczepionkowych stają się coraz bardziej realne po nagłym wzroście liczby zakażeń i hospitalizacji.

Urzędnicy z Downing Street powiedzieli, że Brytyjczycy powinni przygotować się na „kilka trudnych miesięcy” po tym, jak wczoraj odnotowano 49 156 infekcji – najwyższy wynik od trzech miesięcy.


Eksperci obawiają się, że program szczepień przypominających postępuje zbyt wolno, a członkowie Sage ostrzegli wczoraj, że mogą być potrzebne „inne ograniczenia”, aby zmniejszyć presję na NHS.

Wczoraj wieczorem rzecznik Borisa Johnsona powiedział, że „na razie” nie ma planów ponownego wprowadzenia ograniczeń, ale „rząd bardzo uważnie śledzi najnowsze statystyki i podejmie decyzję w razie potrzeby”.

Wielka Brytania była światowym liderem we wprowadzaniu szczepionek, ale teraz pod względem ilości osób zaszczepionych na całą populację wyprzedziły ją Włochy, Hiszpania i Francja.

Liczba zakażeń hospitalizacji i zgonów jest też znacznie wyższa w Wielkiej Brytanii niż w Europie Zachodniej. Wczoraj odnotowano kolejne 45 zgonów w ciągu 28 dni od  uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Wszystkie osoby powyżej 50. roku życia i osoby narażone mogą otrzymać szczepienie przypominające po sześciu miesiącach od otrzymania drugiej dawki.


Jednak eksperci ostrzegają, że przy obecnym tempie najsłabsi nie otrzymają trzeciego szczepienia do końca stycznia.

W zeszłym miesiącu Boris Johnson przedstawił „Plan B” dotyczący dalszych ograniczeń – w tym obowiązku noszenia masek, wprowadzania paszportów szczepionkowych i zaleceń z pracy w domu – w przypadku gwałtownego wzrostu zachorowań.

Urzędnicy zasugerowali, że plan ten zostanie wprowadzony, jeśli liczba hospitalizacji zacznie osiągać 1000 dziennie – a Wielka Brytania zbliża się do tej liczby.

Wczoraj zarejestrowano kolejne 915 przyjęć do szpitali z powodu Covid-19, to najwyższa liczba od miesiąca.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Potężna eksplozja w Szkocji zniszczyła dom i obsypała ulicę gruzem. 4 osoby ranne
 Czytaj następny artykuł:
Rząd zaoferuje 5000 funtów dotacji na wymianę bojlerów gazowych na pompy ciepła