Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

100 000 funtów odszkodowania za naruszenie prywatności za pomocą dzwonka do drzwi z kamerą

Mężczyzna będzie musiał zapłacić sąsiadce 100 000 funtów odszkodowania, ponieważ dzwonek do drzwi z kamerą, który zainstalował, naruszył jej prywatność.

45-letni John Woodard został poinformowany przez sędzię, że wbudowana kamera i mikrofon w jego inteligentnych urządzeniach łamały przepisy dotyczące danych osobowych i naruszały prywatność kobiety.


Mężczyzna tłumaczył, że zamontował dwa urządzenia Ring i dwie atrapy, po tym, jak złodzieje próbowali ukraść jego samochód w 2019 roku.

Jednak jego sąsiadka, dr Mary Fairhurst, twierdziła, że poprzez dzwonki z kamerą, które były podłączone do Internetu, czuła się śledzona i nękana do tego stopnia, że musiała wyprowadzić się ze swojego domu w Thames w hrabstwie Oxfordshire.

Wczorajsze przełomowe orzeczenie jest uważane za pierwsze tego rodzaju w Wielkiej Brytanii i może stanowić precedens dla ponad 100 000 właścicieli dzwonka Ring w całym kraju.

Dzwonki do drzwi są zaprojektowane tak, aby informować nieobecnych właścicieli domów, o tym, że mają gościa.


Właściciel może następnie użyć aplikacji na swoim telefonie, aby oglądać daną osobę i rozmawiać z nią, korzystając ze wbudowanej kamery i mikrofonu dzwonka.

Sąd Okręgowy w Oksfordzie usłyszał, że urządzenia spowodowały, że dr Mary Fairhurst była pod „ciągłym nadzorem wizualnym”.

Dodatkowo kobieta, która mieszkała obok Woodarda przez dwadzieścia lat, twierdziła, że mężczyzna stał się agresywny, gdy zwróciła mu uwagę, że dzwonki naruszają jej prywatność.

Sędzia Melissa Clarke stwierdziła, że Woodard naruszył przepisy ustawy o ochronie danych z 2018 r. i ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.

W swoim orzeczeniu powiedziała, że obrazy i pliki dźwiękowe z dr. Fairhurst przechwycone przez urządzenia Ring zostały sklasyfikowane jako dane osobowe lekarki i że Woodard nie przetwarzał ich w uczciwy lub przejrzysty sposób.


Woodard po rozprawie powiedział, że był „bardzo rozczarowany i zszokowany”, że przegrał sprawę.

Powiedział Mail Online, że kupił urządzenia „w dobrej wierze”, aby chronić swój dom i samochody, po tym, jak zamaskowani złodzieje próbowali ukraść jego samochód w 2019 roku.

Dodał: „Teraz powiedzenie, że są to urządzenia szpiegujące lub nękające, wydaje się żartem, a ja sam czuję, że jestem nękany. Wielu moich sąsiadów ma kamery i inteligentne dzwonki do drzwi”.

Ring doradza właścicielom dzwonków, by umieszczali naklejki Ring na drzwiach lub oknach, aby wszyscy wiedzieli, że są filmowani.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Amazon rozdawał darmowe zabawki w centrum Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Lekarze rodzinni w UK zaczną przyjmować pacjentów osobiście.


// //