Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Sylwestrowy pokaz fajerwerków w Londynie odwołany drugi rok z rzędu

Sylwestrowy pokaz fajerwerków w Londynie odwołany drugi rok z rzędu

W tym roku podobnie jak w poprzednim w sylwestrową noc nie będzie można zobaczyć spektakularnego pokazu fajerwerków nad Tamizą w Londynie.

Pokaż fajerwerków został odwołany z powodu „niepewności spowodowanej przez Covid-19”.


Chociaż od lipca imprezy na dużą skalę mogą odbywać się bez ograniczeń, organizatorzy obawiają się sytuacji związanej z Covid-19 w okresie zimowym.

Rzeczniczka burmistrza Londynu Sadiq Khana powiedziała: „W tym roku, jak zawsze, Londyn powita nowy rok w spektakularny sposób. Jednak względu na niepewność spowodowaną pandemią Covid-19 nasz słynny na całym świecie pokaz sylwestrowy nie odbędzie się w tym roku nad brzegami Tamizy”.

„W ramach obchodów sylwestra w Londynie rozważamy szereg innych ekscytujących opcji. Dalsze szczegóły tegorocznych obchodów zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie” - dodała.


W zeszłym roku Sylwester miał miejsce w samym środku drugiej fali koronawirusa, kiedy wariant Alpha rozprzestrzenił się w całym kraju, rujnując wiele świątecznych planów.

Wszystkie wydarzenia zostały odwołane, a ludzie byli zachęcani do świętowania początku 2021 roku tylko z przyjaciółmi lub rodziną, z którą już mieszkali.

W pokazie fajerwerków, które były odpalane na południowym brzegu Tamizy, uczestniczyło w ostatnich latach ok. 100 tys. ludzi, nie licząc obserwujących to wydarzenie z dalszej odległości.

Tuesday, 12 October 2021 22:01
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Królowa Elżbieta II podpierała się laską w trakcie wizyty w Opactwie Westministerskim
 Czytaj następny artykuł:
Nowe automatyczne mandaty na brytyjskich autostradach. Zobacz jak uniknąć 100 funtów kary i trzech punktów