Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Drogie testy dla podróżnych zostaną zniesione do ferii w połowie semestru

Rząd zobowiązał się do wprowadzenia pełnego złagodzenia przepisów dotyczących podróży do czasu wakacji szkolonych w połowie semestru, które przypadają w październiku.

Już wcześniej ogłoszono, że drogie testy PCR zostaną zastąpione tańszymi testami przepływu bocznego, ale nie ustalono dokładnej daty wprowadzenia tego planu.


Minister transportu Grant Shapps zapewnił jednak wczoraj brytyjskich turystów, że plan zostanie wdrożony do wakacji szkolnych w połowie semestru, które w większości części Anglii rozpoczną się 22 października.

Oznacza to, że wczasowicze nie będą już musieli wcześniej rezerwować testów ani płacić wysokich kwot na kosztowne testy laboratoryjne.

W pełni zaszczepieni podróżni, zamiast testu kosztownego testu PCR wykonywanego w drugim dniu, będą boki zrobić tańszy test przepływu bocznego i przesłać zdjęcie swojego testu w celu weryfikacji wyniku.

Jeśli wynik testu będzie pozytywny, automatycznie otrzymają bezpłatny test PCR w celu potwierdzenia.

Takie same zasady będą dotyczyć osób, które przyjęły szczepionki w Unii Europejskiej i w innych krajach, które znajdują się na liście zatwierdzonych szczepionek.


Lista krajów z zatwierdzonym programem szczepień zostanie rozszerzona od przyszłego poniedziałku o kolejne 37 krajów.

Pasażerowie niezaszczepieni i ci, którzy zostali w pełni zaszczepieni w krajach, które nie znajdują się na zatwierdzonej liście, nadal będą musieli przejść test przed odlotem, test drugiego i ósmego dnia oraz ukończyć 10-dniową samoizolację, z opcją testu do zwolnienia w piątym dniu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Adele opowiedziała o utracie wagi i rozstaniu z Polakiem
 Czytaj następny artykuł:
Ponad 40 tys. zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii